adplus-dvertising

Süleyman Soylu A Haber canlı yayınında İBB’ye troller ve gazeteciler üstünden yüklendi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber televizyonunda İBB’deki teftişle alakalı açıklamalar yaptı. Bakan Soylu konuşmasında, “Ben İçişleri Bakanıyım. Neyin temiz olup neyin temiz olmadığını biliyorum. Elinizde çok sosyal medya trölünün bulunması yalanlarınızı doğru yapmaz. Bazı basın mensuplarına 30 bin TL vermek sizi haklı ve meşru hale getirmez. Göreceğiz önümüzdeki günlerde bakalım neler olacak.” şeklinde konuştu.
Takip et
Süleyman Soylu A Haber canlı yayınında İBB’ye troller ve gazeteciler üstünden yüklendi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu A Haber canlı yayınında Melih Altınok’un hazırlayıp sunduğu “Sebep Netice” programında İBB’deki teftişle alakalı çarpıcı ifadeler kullandı.

Süleyman Soylu A Haber canlı yayınında İBB’ye troller ve gazeteciler üstünden yüklendi!

“BAZI GAZETECİLERE 30 BİN TL VERMEK SİZİ HAKLI KILMAZ”

Bakan Soylu’nun açıklaması şöyle:

“Ben İçişleri Bakanıyım. Neyin temiz olup neyin temiz olmadığını biliyorum. Elinizde çok sosyal medya trölünün olması yalanlarınızı doğru kılmaz. Her ay bazı basın mensuplarına 15 bin TL, bazı basın mensuplarına 30 bin TL, bazı basın mensuplarına başka şeyler vermek sizi haklı ve meşru kılmaz.

“BAKALIM NELER ÇIKACAK”

Göreceğiz önümüzdeki günlerde. Teftiş yapılıyor. Bakalım neler çıkacak. Şunu ifade etmek istiyorum. Kamu kuvvetini insanlar kendi siyasi ikbali ve gelecekleri için kurmazlar.

“TEFTİŞ CHP’Lİ BELEDİYELERE ÖZGÜ DEĞİL”

Bizim bakanlığımız 2019’dan bugüne kadar her partiden belediyelerle alakalı farklı gerekçelerle 2 bin 32 soruşturma yapmış. Bu öyle abartıldığı gibi üzerine gitmek değil. 2019’dan bugüne kadar her partiden belediyelerle alakalı özel teftiş sayısı 166. 2019’da 40, 2020’de 3, 2021’de 6 AK Parti belediyesin özel teftiş yapılmış. 2020’de 4, 2019 senesinde 25 CHP belediyesine özel teftiş yapılmış. 2020’nin hepsinde ben özel teftiş aldım. Kendim, kendi birimlerime özel teftiş yaptım.

“DOSYALARA EL KONULDU” İDDİASI

‘Sen bunu yapamazsın’ demek devleti etkisizleştirmek demek. Devlet yönetmek bu değildir, burası çadır devleti değil. ‘Benim dosyalarıma el koydular’ diyor. Biz kimsenin dosyasına el koymayız, o da yalan.

İBB’de personel alınıyor. Alırken de bir şeye bakılması gerekir. Belediyelerin firmaları var, temel sorun burada. Belediyelerin firmalarının istihdam yönetme biçiminin devleti aldatması problem esasında. Aldatmak istemezse ona diyebilecek bir şey yok. 2019’un Haziran’ıyla 2019’un Kasım’ı arasında ‘Bu sakıncalıdır, bunun alınmaması lazım’ denildiği anda almışlar işe.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.