Süleyman Soylu: 5 Milyon Üzerinde Misafirimiz Var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı konuşmada 5 milyon üzerinde sığınmacı olduğunu ve bunların 3 milyon 667 bininin Suriyeli olduğunu söyledi.

Süleyman Soylu, Gölbaşı Vilayetler Evi’nde gerçekleştirilen toplantıda sığınmacılara yönelik açıklamalar yaptı. AB Göç, İçişleri ve Vatandaşlık Komiseri Dimitris Avramopoulos, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer ve Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Fries’in katıldığı dörtlü toplantıda göç sorunu konuşuldu.

Soylu açıklamasında, dünyanın Suriyelilerin yaşamış olduğu göç durumunu büyük bir dram olarak değerlendirdiğini belirtti. Dünyanın en çok sığınmacı bulunan ülkesinin Türkiye olduğuna da değinen İçişleri Bakanı, 5 milyon üzerinde sığınmacı olduğunu belirtti ve bunlardan 3 milyon 667 bin kişinin Suriyeli olduğunu ifade etti.

“İNSANLIĞA BÜYÜK BİR MİRAS BIRAKIYORUZ”

İnsanlığa büyük bir miras bıraktıklarını söyleyen Soylu, “Bıraktığımız miras, kapımızı çalan insanlara, kapımıza gelen insanlara nasıl davrandığımızın belki de gelecekteki en önemli göstergesi olacaktır.” diyerek Türkiye’nin dünyaya örnek bir davranış ortaya koyduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı