Şule Çet Davasında Karar Bugün Çıkabilir! Çağatay Aksu ve Berk Akand Yargılanıyor

Şule Çet davasında bugün kararın çıkması bekleniyor. Sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand'ın cezalandırılması isteniyor.

Şule Çet’in yaşamını yitirmesine ilişkin görülen davada bugün kararın çıkması bekleniyor. Ailenin avukatlarından Tatar, cezada indirim uygulanmaması gerektiğini söyledi.


Üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Şule Çet’in geçen sene Ankara’da bir plazanın 20’nci katından düşerek şüpheli bir biçimde hayatını kaybetmesine ilişkin devam eden davada bugün kararın verilmesi bekleniyor.

Bir önceki duruşmada mütalaasını açıklayan savcılık, tutuklu sanık Çağatay Aksu’nun ‘cinayet, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve özellikli cinsel saldırıdan’ ve tutuklu sanık Berk Akand’ın ‘cinayete yardım, özellikli cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından cezalandırılmalarını istedi.

Savcı mütalaasında Aksu’nun müebbet hapis cezasının yanı sıra 30 sene, Akand’ın ise 40 sene hapisle cezalandırılmalarını talep etti.

‘YA BİRLİKTE ÇIKARIZ YA BİRLİKTE BATARIZ’

Duruşma öncesi BirGün gazetesine konuşan Çet Ailesi’nin avukatlarından Onur Tatar, her her iki sanığın da cinayeti iştirak halinde işlediğini düşündüklerini söyleyerek mahkemeden de aynı istikamette karar vermelerini beklediklerini iletti. Avukat Tatar, “Bugün görülecek duruşmada bir sürpriz ile karşılaşabiliriz. Çağatay Aksu’nun öbür sanık Berk Akand’a yazdığı ve ‘Ya birlikte çıkarız ya birlikte batarız’ dediği mektuplarla alakalı sorularımızı sormasını mahkemeden talep edeceğiz. Mektuplar her şeyi itiraf derecesinde açığa çıkarıyor” şeklinde konuştu.

‘AĞIR CEZA VERİLSİN’

Şule Çet’in ağabeyi Şenol Çet ise sanıkların en ağır biçimde ceza almalarını istediklerini belirtti:


“Beklentimiz iki sanığın da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmedilmesi. İyi hal indiriminin sanıklar yönünden işlememesini talep ediyoruz.”

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı