Şule Çet Davasında Karar Açıklandı! Çağatay Aksu’nun Cezası Belli Oldu

Şule Çet davasında mahkeme kararını açıkladı. Kararda Çağatay Aksu'ya müebbet ve 12 sene 6 ay hapis cezası verildi. Berk Akand ise 18 yıl hapis cezası aldıç
Takip et
Şule Çet Davasında Karar Açıklandı! Çağatay Aksu’nun Cezası Belli Oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet’in ölümüne ilişkin sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın “cinayet”, “nitelikli cinsel saldırı” ve “hürriyeti tahdit” suçlarından yargılandığı davanın altıncı celsesinde karar çıktı. Çağatay Aksu’ya müebbet hapis cezası verildi.

Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand, hakim karşısına çıktı. Duruşma öncesi adliye önünde toplanan Ankara Kadın Platformu, Kadın Meclisleri ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve mensupları ‘Erkek adalet değil gerçek adalet’, ‘Şule Çet için adalet’ yazılı pankart açtı. Çankaya Üniversitesi’nde, sınavda kopya çekerken yakaladığı öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından geçen 2 Ocak’ta öldürülen Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar ile erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür T.’nin (46) evinde 29 Temmuz sabahı ölü bulunan anestezi teknikeri Ayşe Karaman’ın (25) annesi Feride Karaman da gruba destek verdi.

“KARARIN TAKİPÇİSİYİZ”

Grup adına basın açıklamasını okuyan Aysun Gençtanır, “Bugün bu duruşmadan çıkacak olan kararın takipçisiyiz. Bundan sonra bu salonlarda katledilen kadınların hayat tarzı değil, katillerin kendisi yargılanıncaya kadar adliye salonlarını da sokakları da, ‘erkek adalet değil gerçek adalet’ diye doldurmaya devam edeceğiz. Mustafa Damar ve Feride Karaman da yaptıkları konuşmada, adalet istediklerini söyledi.

SAVCI MÜTAALASINI AÇIKLAMIŞTI

Önceki duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, sanıklardan Çağatay Aksu için müebbet ve 39 seneye kadar hapis, Berk Akand için ise 31 seneye kadar hapis cezası talep etmişti.

MÜEBBET HAPİS

Şule Çet’in öldürülmesi davasında yargılanan Çağatay Aksu’ya cinayetten müebbet hapis cezası verildi. Öbür sanık Berk Akand ise 18 sene hapse çarptırıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.