Şule Çet Cinayetini Aydınlatacak Dudak Okuma Becerilemedi!

Şule Çet cinayetini aydınlatacağı belirtilen dudak okuma raporu mahkemeye ulaştı. Raporda, konuşma içeriğinin tespit edilemediği belirtildi.

Şule Çet cinayetinde, davanın seyrini değiştireceği söylenen dudak okuma raporu mahkemeye geldi. Bilirkişi raporunda, olayın ardından sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand arasında asansör önünde geçen görüşmenin içeriğinin net olarak tespit edilemediği belirtildi. Raporda “Kamera çekiminin yüz ve dudakları net olarak göstermemesi nedeniyle görsel olarak görüşmenin içeriği net olarak tespit edilememektedir” ifadeleri kullanıldı.

Şule Çet, 29 Mayıs 2018’de Ankara’daki bir plazanın 20’nci katından şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitirmişti.  Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava ise yılan hikayesine döndü.

UZMANLAR BELİRLEYEMEDİ

Son olarak dava kapsamında Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet’in ölümüne ilişkin davada olay yeri kamera görüntülerinin dudak okuma konusunda uzman bilirkişilere gönderilerek, sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın olay sonrası konuşmalarının tespit edilmesine karar vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı