Sular Altında Kalan Eminönü’nün Son Hali

İstanbul’da dün yaşanan yağışın ardından meydana gelen su baskınında Eminönü’nde esnaf büyük zarar gördü. Suların çekilmesiyle birlikte esnaf bu sabah saatlerinde kalan mallarını kurtarmak ve temizlik yapmak için dükkanlarına geldi.

İstanbul’da dün meydana gelen şiddetli yağıştan en çok Eminönü esnafı etkilendi. Yağışın etkisi ile Eminönü’nde alt geçit sular altında kalınca esnaf büyük zarar gördü. Sular altında kalan mallarını kurtarmaya çalışan esnaf bu sabah saatlerinde dükkanlarına gelerek temizlik yaptı.

Sular Altında Kalan Eminönü’nün Son Hali

Felaketin ardından maddi zararları olduğunu aktaran esnaflar durumun normale dönmesi için beklediklerini ifade etti. Belediyenin temizlik işçileri yaşanan felaketin ardından Eminönü’nde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Sular Altında Kalan Eminönü’nün Son Hali

“BELEDİYE GELİP BAKACAK”

Yaşanan sel felaketinin ardından alt geçitte dükkanı bulunan esnaf Emrah Kandemir olayla ilgili , “Her şey 10 dakikada oldu. Deniz tarafından geldi bu kez su. Çok büyük maddi zararımız var. Mallarımız kullanılamaz hale geldi. Biz bugün buraya geldik ama geçit bugün kapalı olacak. Hasar tespiti için belediye ekiplerini bekliyoruz. Şimdi elektrik yok ama kendi imkanlarımız ile biz temizliğe başladık. Bekliyoruz.” açıklamalarında bulundu.
Sular Altında Kalan Eminönü’nün Son Hali

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı