Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi!

Sosyal medyada Sude Andas isimli bir hesapta bir kedinin gözlerinin çıkarıldığı bir görüntü paylaşıldı. Fotoğrafı gören havyanseverler olaya tepki gösterirken bu kişinin yakalanması için yetkililere çağrıda bulundu. Sude Andaş Kimdir? Sude Andaş Tutuklansın başlıkları sosyal medyada hızla yayıldı. Sosyal medya üzerinde yayılarak “SUDE ANDAŞ TUTUKLANSIN” hashtagi ile başlatılan çağrıya ilişkin Sakarya Valiliğinden açıklama geldi. Paylaşım yapan şahsın tutuklanması için ise Twitter'da #sudeandastutuklansın etiketi açılarak yetkililere çağrıda bulunuldu.
Takip et
Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kimliği belirsiz bir şahsın “sudeandas024” kullanıcı adına sahip bir hesaptan yaptığı paylaşımlar Türkiye’nin gündemine oturdu. Kedilere eziyet ettiği anların fotoğraf ve videolarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan şahıs sosyal medyada büyük tepki gördü.

ASIL SUÇLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Sude Andaş isimli şahsın olay ile bir bağlantısı olmadığı anlaşılarak, kişinin kendi ismini kullarak fake hesap açan şahıslardan da şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Konuya ilişkin herhangi bir suçu olmayan Sude Andaş’ın kişilik haklarını savunacağını ifade eden Sakarya Valiliği, suçu işleyen sahsın bulunması adına çalışmalar başlattıklarını da duyurdu.

SUDE ANDAŞ’IN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ
Konuya ilişkin Valilikten yapılan açıklamada,

05/07/2020 tarihinde ve evvelinde sosyal medya platformları üzerinden hayvanlara işkence yapıldığı ile ilgili paylaşılan görüntüler ile alakalı olarak, Sude ANDAŞ ismiyle yapılan paylaşımların sahte hesaplar tarafından yapıldığı değerlendirilmekte olup; paylaşımları yapan hesapların kullanıcıları ile ilgili tespit çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Sude Andaş tarafından, sahte hesap açıp paylaşım yapan şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur. Sude ANDAŞ isimli vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi, kişilik haklarının korunması, diğer tedbir ve hususlarla ilgili bütün çalışmalar Valiliğimizce hassasiyetle yürütülmektedir.

Türk yargısında hayvana yapılan eziyet ve zulmün yasalar gereği cezası nedir?

Hayvana zarar verme, öldürme ve eziyet etme suçları Türk Ceza Kanunu’nun 151. maddesinde ‘Mala Zarar Verme’ kapsamında değerlendiriliyor. Bu maddede ise ‘Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hâle getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. (2) Haklı bir neden olmaksızın, sahipli hayvanı öldüren, işe yaramayacak hâle getiren veya değerinin azalmasına neden olan kişi hakkında yukarıdaki fıkra hükmü uygulanır.’ hükmü yer alıyor…Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SUDE ANDAŞ KEDİ GÖZ OYMA OLAYI NEDİR?

udeandas024 isimli İnstagram hesabından yapılan paylaşımda bir kedinin gözü oyulmuş fotoğrafı paylaşıldı. Tüm insanlık için bir utanç kaynağı eziyet görüntüleri vatandaşları ayağa kaldırdı.

Fotoğrafı gören havyanseverler olaya tepki gösterirken sosyal medyadan bu kişinin yakalanması için yetkililere çağrıda bulundu.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi! Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi! Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi! Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi! Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi! Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi! Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi! Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi! Sude Andaş tutuklansın olayına Sakarya Valiliğinden açıklama geldi!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.