adplus-dvertising

Su taşkını 1200 hanenin elektriğini kesti

Düzce’de sağanak yağmur ile beraber taşan Karaca deresi, TOKİ Konutlarını vurdu. Yüzlerce binayı su bastı. Baskınlar nedeni ile 1200 hanenin elektrikleri kesilince, Kızılay yemek, Belediye ise su dağıttı.
Takip et
Su taşkını 1200 hanenin elektriğini kesti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Düzce’de sağanak yağmur yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Karaca deresinin su debisi yükselip taşınca, Metek TOKİ Konutları sular altında kaldı. Yüzlerce binayı su bastı. Suların çekilmesi ile beraber bodrum katlarındaki sular da tahliye edilmeye başlandı. Binaların bodrum katlarında bulunan trafolar ise zarar görünce, bin 200 hanenin elektrikleri kesildi. Kızılay elektrikleri ve suları kesik olan hanelere yemek dağıtımı yaparken, Düzce Belediyesi de halka su dağıttı. Bir yandan vidanjörler ile binaların altındaki sular boşaltılırken, bir taraftan da hasar tespit çalışmalarına başlandı.

“Elektik tesisatı çöktü”

Kızılay’ın yemek dağıtımına katılan vatandaşlar, “Elektrik tesisatı çöktü. 1 hafta 10 güne geleceği belirtiliyor. Doğalgazımız var. Yemek yapabiliyoruz. Kızılay da dağıtım yapıyor ama elektrik ve su olmayınca yemek yapamıyoruz. Su birkaç güne geleceği belirtiliyor ama elektrikler ne zaman gelir belli değil. Tüm binaların bodrum katları hala su altında. Trafolar ciddi zarar gördü. Her binanın ayrı ayrı temizlenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandılar.

“İhtiyaçları gidermek için geldik”

Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın da, Kızılay olarak halkın ihtiyaçlarını gidermek için bölgede olduklarını söyleyerek, “Sel ve su taşkınları nedeni ile Düzce’de ciddi problemler oldu. Bizler gönüllülerimiz ile sahada çalışmalarımızı yaptık. Kızılay bugünler için var. Sabahtan beri evlerini temizlemeye çalışan insanlar var. Aç olduklarını ve gıdaya ihtiyaç olduklarını öğrenir öğrenmez bölgede bin kişilik yemek dağıtımı yaptık.” dedi.

“Hanımefendiler bizleri affetsin”

Karaca deresinin taşması ile beraber yüzlerce binayı su basan, trafoların zarar görmesi nedeni ile elektrikleri kesilen halkı Düzce Valisi Cevdet Atay da ziyaret etti. Halk ile buluşan Atay, elektrik hatlarının en kısa sürede yenileneceğini belirtirken, “Ekiplerimiz bölgede çalışmalarına başladı. Elektrik hatlarının yenilenmesi için çalışmalar yapılacak. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Özellikle hanımefendiler bizleri affetsin. Bu işi üstümüze almak zorundayız” şeklinde konuştu.
Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’de, Konya ve Kocaeli’den vidanjör desteği istediklerini, binaların temizlik çalışmalarının kısa zaman içerisinde tamamlanacağını söyledi. Öte Yandan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile de görüştüğünü ve bütün elektrik hatlarının bakanlık olarak da yenileneceğini vatandaşlara aktardı.
Bin 200 hanenin elektrik hattının kesik olması nedeni ile Emniyet Ekipleride bölgede herhangi bir olumsuzluk oluşmaması ismine geniş güvenlik tedbirleri aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.