Stres Yüzünden Başlayıp Şampiyon Oldu!

Annesi ile babası ayrılınca kendini boşlukta hisseden genç stresten kurtulmak için spora başladı. Kick boks yapmaya başlayan 16 yaşındaki genç şampiyon oldu.

Elazığ’da ilginç bir başarı öyküsü yazıldı. Annesi ile babasının boşanma sürecinin ardından bunalıma giren, bu stresten kurtulmak için kick boks yapmaya başlayan 16 yaşındaki genç Türkiye şampiyonu olarak altın madalya kazandı. Kerem isimli gencin ailesi o henüz 8 yaşındayken dağıldı.


Ebeveynlerinin ayrılması ile kötü günler geçirmeye başlayan genç tavsiye üzerine spora başladı. Sporun kendisine iyi geleceğini düşünen yakınları yanılmadı ve Kerem hayatını bu spora adadı. 12 yaşında başladığı sporda kendisini her geçen gün geliştiren genç Türkiye şampiyonasına katıldı. Kendi yaş grubunda 3 maça çıkan ve hepsini kazanan Kerem Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Katıldığı ilk büyük turnuvada altın madalya kazanan genç antrenörlerine teşekkür etti.

ŞİMDİKİ HEDEFİ OLİMPİYATLAR

Ayrı yaşayan annesi ile babasının bu spora ilk başta karşı çıktığını ancak derece almaya başlayınca destek olduklarını belirten Kerem şimdi hedef büyüttü. Milli takıma girerek ülkemizi dünyada temsil etmek isteyen Kerem’in en büyük hedefi ise birgün olimpiyatlarda ülkemizi temsil ederek ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektirmek. Kerem’in annesi ile sürekli kontak halinde olduklarını belirten antrenörü ise “İlk başlarda karşı çıkmıştı. Ama şimdi en büyük destekçisi o. Kerem çok iyi bir çocuk ve çok disiplinli çalışıyor. Daha büyük başarılar kazanacağından eminim” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı