adplus-dvertising

Stoltenberg’e, Hollanda’da Türkiye soruldu

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg Haziran ayında Madrid’de yapılacak olan NATO Liderler Zirvesi öncesi hazırlık toplantıları kapsamında Hollanda’da temaslarda bulundu. Hollanda temasları kapsamında basına konuşan Stoltenberg: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dile getirdiği endişeleri ciddiye almalıyız” şeklinde konuştu.
Takip et
Stoltenberg’e, Hollanda’da Türkiye soruldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hollanda’da temaslarda bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg İsveç ve Finlandiya’nın NATO Mensubu olmalarının hem bu ülkeleri hem de ittifakı güçlendireceğini belirtti. Türkiye’nin dile getirdiği endişelerin de gündeme geldiği Hollanda’da Stoltenberg Türkiye’nin ciddi terör tehditleriyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Stoltenberg’e, Hollanda’da Türkiye soruldu

Basın Mensuplarının Türkiye’nin beklentilerine dair son vaziyeti sorması üstüne Stoltenberg: “İsveç ve Finlandiya’nın üyeliğine ilişkin mesajım, şunu şiddetle memnuniyetle karşıladığımdır; onları kuvvetlendirecek, bizi kuvvetlendirecek. Aynı zamanda, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından dile getirilen endişeleri de ciddiye almalıyız, çünkü esasında Türkiye bazı ciddi terör tehditleriyle karşı karşıyadır. Türkiye’den daha çok terör saldırısına maruz kalmış bir NATO Müttefiki yoktur ve Türkiye bu endişeleri dile getirdiğinde, elbette oturmamız ve NATO’da her zaman yaptığımız gibi, farklılıklar olduğunda, tartışıp istişare etmemiz mühimdir. Sonra ileriye doğru birleşik bir yol bulunmalı” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.