adplus-dvertising

Stoltenberg’den ‘Finlandiya’nın NATO üyeliği iki tarafı da güçlendirecek’ mesajı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Finlandiya’nın NATO üyeliğinin hem NATO’yu hem de Finlandiya’nın güvenliğini güçlendireceğini ifade etti.
Takip et
Stoltenberg’den ‘Finlandiya’nın NATO üyeliği iki tarafı da güçlendirecek’ mesajı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Finlandiya’nın NATO üyeliğine müracaat sürecine yönelik değerlendirmede bulundu. Stoltenberg, “Bu, Finlandiya’nın bağımsız bir kararı ve NATO’nun tamamen saygı duyduğu bir karardır. Finlandiya başvurmaya karar verirse NATO’da sıcak bir biçimde karşılanacak ve katılım süreci problemsiz ve hızlı olacaktır” şeklinde konuştu.

Finlandiya’nın NATO’nun en yakın ortaklarından biri olduğunu söyleyen Stoltenberg, “Finlandiya olgun bir demokrasi, Avrupa Birliği mensubu ve Avrupa-Atlantik güvenliğine mühim bir katkıda bulunuyor” ifadelerini kullandı. Stoltenberg, “NATO üyeliğinin hem Finlandiya’nın hem de NATO’nun güvenliğini güçlendireceğini belirten Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ve Başbakan Sanna Marin ile aynı fikirdeyim. Bu, NATO’nun kapılarının açık olduğunu ve Finlandiya’nın kendi geleceğine karar verdiğini gösterecektir” şeklinde konuştu.

Niinisto ve Marin bugün Finlandiya’nın NATO’ya katılım başvurusuna desteklerini içeren ortak bir açıklama yapmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.