adplus-dvertising

Stoltenberg: ‘Hiç kimse terör saldırılarından Türkiye kadar zarar görmedi’

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı açıklamada, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelikleri için Türkiye’nin isteklerine kulak verilmesi gerektiğini savunarak, “Hiç kimse terör saldırılarından Türkiye kadar zarar görmedi” şeklinde konuştu.
Takip et
Stoltenberg: ‘Hiç kimse terör saldırılarından Türkiye kadar zarar görmedi’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 29-30 Haziran tarihlerinde İspanya’nın başkenti Madrid’de yapılacak olan, İsveç ile Finlandiya’nın üyeliğinin görüşüleceği NATO zirvesi öncesi İspanya basınına mühim açıklamalarda bulundu. PKK terör örgütünün, İsveç ve Finlandiya’nın da içinde bulunduğu Avrupa Birliği tarafından terör örgütleri listesine dahil edildiğine dikkat çeken Stoltenberg, “Hiç kimse terör saldırılarından Türkiye kadar zarar görmedi” sözleriyle Türkiye’nin terörle mücadelesini haklı bulduğunu söyledi.

Stoltenberg: ‘Hiç kimse terör saldırılarından Türkiye kadar zarar görmedi’

Genel Sekreter Stoltenberg Türkiye’nin, NATO’nun çok mühim bir müttefiki olduğunu ifade ederek, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurusu karşısında Türkiye’nin bazı isteklerde bulunma hakkına sahip olduğunu ve bir müttefikin endişeleri olduğunda bu endişelerin ele alınması gerektiğini belirtti. İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelikleri konusunun diyalog yoluyla çözüme kavuşacağına inandığını söyleyen Stoltenberg, Yunanistan ve Kuzey Makedonya arasında meydana gelen isim sorunu örneğinde olduğu gibi bundan önce de bazı müttefiklerin NATO’nun genişlemesi karşısında istekler ortaya koyduğunu ve diyalogla çözüme ulaştırıldığını ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.