adplus-dvertising

Stefan Kuntz: ‘Tempolu oyunumuz ve pas kalitemizle sonuca ulaşabiliriz’

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Uluslar Ligi’nde karşılaşacakları Litvanya maçının suni çimde oynanacak olması oyunu etkileyeceğine vurgu yaparak, “Tempolu oyunumuz ve pas kalitemizle neticeye ulaşabiliriz” şeklinde konuştu.
Takip et
Stefan Kuntz: ‘Tempolu oyunumuz ve pas kalitemizle sonuca ulaşabiliriz’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup ikinci müsabakasında yarın Litvanya ile karşı karşıya gelecek. A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Suni çimde oynanacak karşılaşma öncesi zemine dikkat çeken Kuntz, “Faroe Adaları maçından sonra ilk idmanımızı suni çimde yaptık. Alışık olmadığımız bir zeminde oynayacağız, saha şartları oyunu etkileyecektir. Tempolu oyunumuz ve pas kalitemizle neticeye ulaşabiliriz. Yarın mücadeleden çekinmeyen bir Litvanya ile karşılaşacağız” şeklinde konuştu.

Stefan Kuntz: ‘Tempolu oyunumuz ve pas kalitemizle sonuca ulaşabiliriz’

“C Ligi’nde bulunuyorsak bunu hak etmişizdir”

Litvanya maçında, Faroe Adaları karşılaşması 11’inden değişiklik olabileceğini söyleyen Alman teknik adam, “Oyuncuların yorgunluklarına göre ilk 11’de bazı değişiklikler olacak. Litvanya’nın son maçlarını izledik. Hareketli oyunumuzla fark oluşturacağımızı tahmin ediyorum. Şu anda Uluslar C Ligi’nde bulunuyorsak bunu hak etmişiz demektir. FIFA sıralamasında bizden düşük sırada olan takımlara karşı oyunu domine etmek istiyoruz” dedi.

“Futbolcuların doğru beslenmesi için çalışıyoruz”

A Milli Takım kadrosunda bulunan oyuncuların zihinsel kuvvetlenmesinin yanı sıra beslenmelerine de dikkat ettiklerini belirten Kuntz, “Bizim için öncelik grubu birinci bitirmek ama farklı takımlara karşı farklı formatlarla sahaya çıkıyoruz. Oyuncularımızın zihinsel manada da kuvvetlenmesini istiyoruz. Şu ana kadar geçirdiğimiz 10 günlük kamp süresinde çok iki kıymetli beslenme uzmanımız ve aşçımız var. Aşçımız iyi yemekler yapıyor, lezzetli yemekler yapıyor. Kamp sonrası oyuncularımızın hamburger yemesini istemeyiz. Sebze ve sağlıklı yemekler. Biz her zaman oyuncularımıza yarar sağlayacak, ne yapabiliriz diyerek düşünüyoruz. Yogadan bahsetmiştik, kaslarını gevşetmede yararı oluyor. Bunlardan birisi de bu kitabı hediye etmemizdi. Futbolcuların doğru biçimde beslenmesi için, kitabın yararlı olacağını düşündük. Kitabın yazarını da tanıyorum. Almanya’da çalıştı ve ardından kendisini Jürgen Klopp, Liverpool’a aldı” ifadelerini kullandı.

Stefan Kuntz: ‘Tempolu oyunumuz ve pas kalitemizle sonuca ulaşabiliriz’

Yarın akşam, Vilnius’ta LFF Stadı’nda oynanacak karşılaşma 21.45’te başlayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.