adplus-dvertising

Stefan Kuntz: ‘Oyuncularımız okul tatilinde değiller, performans vermek zorundalar’

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, UEFA Uluslar Ligi’nde karşılaşacakları Lüksemburg ile alakalı, “Gruptaki en ciddi rakip. Oyuncularımızı en mükemmel biçimde hazırlamaya çalıştık. Oyuncularımız okul tatilinde değiller, performans vermek zorundalar” ifadelerini kullandı.
Takip et
Stefan Kuntz: ‘Oyuncularımız okul tatilinde değiller, performans vermek zorundalar’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

A Milli Futbol Takımı’nın UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup üçüncü müsabakasında yarın Lüksemburg ile karşı karşıya geleceği müsabaka öncesinde A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Takımdaki son vaziyetle alakalı bilgiler vererek sözlerine başlayan Kuntz, “Lüksemburg taktiksel olarak, Faroe Adaları ve Litvanya’dan üstün bir takım. 3. galibiyeti arıyoruz. Lüksemburg, bireysel ve taktiksel olarak bakınca gruptaki en ciddi rakip. Öbür maçlara göre daha zor olacağını bekleyebiliriz. Oyuncularımızı en mükemmel biçimde hazırlamaya çalıştık. Rıdvan’ın ağrıları var, yarın ki maç için riske etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Stefan Kuntz: ‘Oyuncularımız okul tatilinde değiller, performans vermek zorundalar’

“Genç oyuncularımız da iyi işler çıkarıyor”

Takım performansı ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Alman teknik adam, “Takım ruhu iyi performans göstermenin temelidir. Mühim olan takım ruhunu iyi tutacak kararları vermemiz gerekir. Kalecilerden bahsedersek kampın ikinci yahut üçüncü gününde hangi maçta kimin oynayacağını anlattık. Onun için ‘ben neden yokum’ endişesi doğmuyor. Takım içinde lider oyuncularımız var. Takım ruhu konusunu fazlasıyla önemseyen bir vaziyet. Oyuncularımız okul tatilinde değiller, performans vermek zorundalar. Teknik heyetle beraber ufak dokunuşlar yapıyoruz. Genç oyuncularımız da iyi işler çıkarıyor. Gerek saha içinde, gerek saha dışında çok iyi davranışlarını gördük. Kalan 2 maçı geçelim, 4 maçı ayrıntılı konuşuruz. Kamuoyunun gözünden kaçan bazı küçük olumlu şeyler de var, onlar da beni mutlu ediyor” dedi.

Stefan Kuntz: ‘Oyuncularımız okul tatilinde değiller, performans vermek zorundalar’

“Uluslar Ligi maçlarını Euro 2024 eleme karşılaşmalarının provası olarak görüyoruz”

UEFA Uluslar Ligi karşılaşmalarında oyuncularına konsantre olmaları gerektiğini dile getiren Kuntz şu ifadelere yer verdi:

“Zorluklar maç maç değişiyor. Her zaman takımınızın gelişmesini istersiniz. En iyi biçimde hazırlanmak istiyoruz demiştik, yeni yapılanan bir takımımız var ve bunu da devamlı geliştirmek istiyoruz. Uluslar Ligi maçlarını Euro 2024 eleme karşılaşmalarının provası olarak görüyoruz. Bu yüzden oyuncularımdan konsantre ve ciddiye istiyorum. Portekiz maçında 3 defans oynamıştık. Çünkü hareketli oyuncuları takip edebilmek gerekiyordu; tabi sınırlarınızı aşmadan. Yarın o zorlukla karşılaşacağız. Ama bunu aklımızda bulundurarak oyunculara verebilecek tavsiyelerle oynayacağız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.