adplus-dvertising

Stefan Kuntz: “Kapılarımız iyi performans gösteren iyi oyunculara açık”

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, yarın oynanacak Litvanya karşılaşması öncesinde gerçekleştirilen basın toplantısında “Bu stadyumda da güzel bir atmosfer olacak. Uzun zamandır İzmir’de milli maç oynanmıyordu, bunun da getireceğini bir heyecan var” şeklinde konuştu. Kuntz öte yandan, milli takımın kapılarının bütün futbolculara açık olduğunu söyleyerek, “Aday kadroya çağırdığımız futbolcuların tamamı kulüplerinde göstermiş olduğu performansla buraya geldiler” diyerek konuştu.
Takip et
Stefan Kuntz: “Kapılarımız iyi performans gösteren iyi oyunculara açık”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup 4. maçında yarın Litvanya’yı misafir edecek. İzmir’de Gürsel Aksel Stadyumu’nda oynanacak müsabaka 21.45’te başlayacak. Maç öncesinde A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz ve A Milli Takım kalecisi Altay Bayındır basın toplantısı düzenledi.

Stefan Kuntz: “Kapılarımız iyi performans gösteren iyi oyunculara açık”

“Bu maçları antrenman maçı olarak adlandırmak karşılaşmaların değerini hafifletmiş olur”

Stefan Kuntz, toplantıda bir gazetecinin son 3 maçta farklı 11’lerle maçlara çıkılması sorusu üstüne şu şekilde konuştu: “Aday kadroya çağırdığımız futbolcuların tamamı kulüplerinde göstermiş olduğu performansla buraya geldiler. Yunus, Doğukan ve Enes gibi futbolcular kulüplerindeki iyi performanslarını milli takıma da taşıdılar. Bu maçlarda belli şeyler denediğimizi söyleyebilirim. Bu maçları antrenman maçı olarak adlandırmak da karşılaşmaların değerini hafifletmiş olur. Neticede bunlar milli maçlar. Maçlar ardından yaptığımız analizler mühim. Buralarda oyunculara vermiş olduğumuz bilgiler ve geliştirmeleri gereken yönleri anlatmamız önem taşıyor. Daha önce de söylediğim gibi kapılarımız iyi performans gösteren iyi oyunculara açık. Bizim deneyimli oyunculardan oluşan çekirdek kadromuz var. Bu kalmaya devam edecek. Fakat önümüzdeki bir transfer süreci var. Transferlerin neticesi nereye varacak, oyuncular yeni kulüplerinde oynayabilecek mi bunlara bakmak gerekir. Sakatlık gibi problemler da olabilir. Eylül ayı için şimdiden görüş belirmek doğru olmayabilir.”

Stefan Kuntz: “Kapılarımız iyi performans gösteren iyi oyunculara açık”

“Futbolcularım ‘Yorgun değiliz’ şeklinde konuştu”

Kuntz, sık sık maç yapılması nedeniyle oyuncuların yorulabileceğinin sorulması üstüne şu ifadeleri kullandı: “Ben 26 adet iyi olan oyunculara sahibim. Tamamına yorgun musunuz? diyerek sordum. Tamamı de ‘Yorgun değiliz’ diyerek yanıt verdi. Bu da onların milli takım için ne kadar kalpten oynadığı sorusuna yanıt veriyor. Yarın için de kadroda değişiklikler olacak. Bu stadyumda da güzel bir atmosfer olacak. Uzun zamandır İzmir’de milli maç oynanmıyordu, bunun da getireceğini bir heyecan var. Tüm oyuncular hazır. Oyuncuların kafasında tatil isteği olabilir tabii ki. Bunun getireceği zevk de karşılaşmaya değişik bir mana katabilir.”

“Alman arkadaşlarım Türk çayını tercih etti”

Kuntz, taraftar desteği hakkında konuşarak, “İlk maçımızda belki stadyum tamamen dolu değildi ama destek harikaydı. Litvanya’ya gelenler ellerinden geleni yaptılar. Lüksemburg karşılaşmasında taraftarımız deplasmanı iç saha karşılaşmasına çevirdi. Bu tarz destekler mühim. Burada ilk kıvılcımı performansıyla bizim oyuncularımız yapmalı diyerek düşünüyorum. En güzel örneği de Lüksemburg’dan verebilirim. Benim ailemden dostlarım oradaydılar. Bana fotoğraflar gönderdiler. Formalarını giymişler, herkesin mutluluktan uçtuğu bir ortam vardı. Yaşlı insanları bu havaya sokabilmek zordur onların ayak uydurması da mutluluk verici. Anlatabileceğim en komik hikayelerden birisi de şu; 4 takım arkadaşımla birlikte hareket olsun diyerek çarşamba günleri futbol oynarız. Bu arkadaşlarım da maça geldiler. Normalde bira içme adetleri var. Otelde onları ağırladığımız da bira isterler diyerek düşünürken bir anda dördü de çay sipariş etti. Ben bu vaziyete çok şaşırdım” şeklinde konuştu.

Stefan Kuntz: “Kapılarımız iyi performans gösteren iyi oyunculara açık”

Kuntz son olarak taktiksel disipline uyabilmenin yeteneğin bir parçası olduğunu ifade ederek bu konu üstünde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Stefan Kuntz: “Kapılarımız iyi performans gösteren iyi oyunculara açık”

Altay Bayındır: “Bizim için mühim olan bu bayrağa ve armaya en iyi hizmeti yapmak”

Toplantıda kendisine A Milli Takım’daki kaleci rekabetinin sorulması üstüne konuşan Altay Bayındır ise, “Bizler netice itibarıyla profesyoneliz. İşimiz görev verildiği zaman en iyisini yapmak” şeklinde konuştu.

Altay, yoğun bir fikstürden geçtiklerini söyleyerek, “Bizim için mühim olan bu bayrağa ve armaya en iyi hizmeti yapmak. Zor bir süreç bizim için. Futbolcunun antrenman yaptığı kadar dinlenmeye de ihtiyacı var. Netice itibarıyla milli takımdayız burada olmak bir şeref. Odaklanmamız gereken şey maçlarımızı iyi oynamak. Elbette dinlenecek zamanımız olur“ diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.