adplus-dvertising

Steam indirimleri ne zaman? İşte fiyatları düşen oyunlar

PC oyuncularının dönemsel olarak imdadına yetişen Steam İndirimleri, dijital oyun piyasasında çok büyük bir öneme sahip. Dünyanın önde gelen dijital oyun platformlarından biri olan Steam, her zaman olduğu gibi yeni bir indirim dalgasına imza attı. Steam indirimleri kapsamında bu hafta sonu pek çok oyunun fiyatında önemli oranda indirime gidildi. İşte Steam indirimleri ile oyunların yeni fiyatı
Takip et
Steam indirimleri ne zaman? İşte fiyatları düşen oyunlar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Steam indirimleri nedir?

Oyun fiyatları alım günü karşısında son derece yüksek fiyat etiketleriyle satışa çıkarılıyor. Bu nedenle oyuncular da indirimleri takip ederek sevdikleri oyunları en uygun fiyatlarla satın almayı hedefliyor. PC oyunları piyasada Steam’ın düzenlediği kampanyayla oyuncuların yardımına koşuyor.

Steam’daki indirimler ve mevsimsel kampanyalar çerçevesinde her hafta üç ayrı indirim kampanyası düzenlenmektedir. Steam hafta sonu indirimi Pazartesi 21.00’de başlayıp bir hafta boyunca devam etmektedir.

Steam hafta ortası çılgınlığı Salı günü saat 21.00’de başlayıp Cuma 21.00’de sona ererken, Steam hafta sonu indirimleri Perşembe 21.00’de başlayıp Pazartesi saat 21.00’de sona ermektedir

Steam’in gelenekselleşmiş indirim kampanyalarının tarihleri her yıl değişse de, aslında bir mantığa sahip. Örneğin Steam Cadılar Bayramı İndirimleri her yıl Ekim ayının son pazartesisi başlıyor ve 5 gün sürüyor.

Tüm indirim kampanyalarının bu şekilde formülleri mevcut. 2021 yılında yapılacak olan Steam İndirim kampanyaları tarihlerini (tahmini olarak) sizler için derledik.

2021 Steam İndirimleri ne zaman düzenlenecek?

Steam Oyun Festivali: 3 – 9 Şubat 2021

Steam Ay Takvimi İndirimleri: 11 – 15 Şubat 2021

Steam Bahar Temizliği İndirimleri: 20 – 28 Mayıs 2021

Steam Yaz İndirimleri: 24 Haziran – 8 Temmuz 2021

Steam Cadılar Bayramı İndirimleri: 27 – 31 Ekim 2021

Steam Black Friday (Sonbahar) İndirimleri: 24 – 30 Kasım 2021

Steam Kış İndirimleri: 21 Aralık 2021 – 4 Ocak 2022

fiyatları düşen oyunlar

Steam indirimleri başladı. Steam, yıl içinde pek çok kez oyun fiyatlarında kayda değer oranlarda indirim yapıyor ve oyuncular bu dönemleri yakından takip ederek pahalı bulduğu oyunları çok daha uygun bir fiyatla alabiliyor. Bu kapsamda Steam Haftasonu Fırsatları kapsamında Steam indirimleri yeniden başladı.

Steam indirimleri ile birlikte popüler oyunların fiyatlarının da büyük oranda düştüğünü görüyoruz. Örneğin No Man’s Sky, 75 TL’lik fiyat etiketine sahip olurken, Football Manager 2021’in fiyatı da 186 TL’ye kadar indi. SpeedRunners’ın fiyatı 6 TL’yi görürken, Wasteland 3’ün fiyatı da 109.50 TL oldu.

Ancak indirime giren oyunlar bunlarla sınırlı değil.

İşte Steam indirimleri kapsamında fiyatları düşen oyunların listesi:

Control Ultimate Edition – 83,60 TL
No Man’s Sky – 75,00 TL
The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition – 14,99 TL
Football Manager 2021 – 186,75 TL
Northgard – 20,00 TL
Tom Clancy’s Rainbow Six Siege – 35,60 TL
SpeedRunners – 6,00 TL
The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition – 4,65 TL
F1 2020 – 27,60 TL

Steam Festivali ne zaman?

Bir sonraki Steam Festivali 16 Haziran – 22 Haziran 2021 tarihleri arasında olacak. Steam Festivalleri tam olarak satış değildir, ancak oyunları ucuza oynamanın başka bir yoludur. 2020’den beri Steam, oynamanız için yüzlerce oyunun ücretsiz demoları sunduğu düzenli festival haftaları düzenliyor. Satışlar gibi sıralanması zor bir liste olabilir, ancak gözünüzün önünde tuttuğunuz bir şeyi denemenin harika bir yolu.

Steam indirimleri ne zaman gerçekleşir?

Steam indirimleri tahmin edilmesi çok zor zamanlar değildir. Son birkaç yılın Steam indirimli satış tarihlerine baktığımızda, 2021 için yaklaşık tarihleri tahmin edebiliriz.

En iyi Steam İndirimi hangisi?

En büyük indirimleri genelde Yaz ve Kış satışlarında görüyoruz. Yaz satışları ise adetsel hem satış hem de içerik açısından en iyisidir. Zira okulların da tatile girdiğini bilen Gabe amcamız, bu döneme oyunları yığar da yığar. Oyunların yeni sürümlerde önemli indirimler sağlamak için Sonbahar ve Kış indirimleri daha çok tercih ediliyor. Bu sebeple önümüzdeki Steam Yaz Satışları’nda yeni oyunlarda harika indirimler yakalayabilirsiniz.

Geçmişte, yapılan oyun indirimlerini incelediğimizde, özellikle yazın yapılanlarda çok dişe dokunur rakamlar gördük. Nerede ise %10’una satılan AAA oyunlar, etkinliğin bitişinden kısa bir süre sonra normal fiyatlarına döndüler. Bu sebeple, eğer indirimlerden fayfalanmak istiyorsanız, o tarihe kadar elinizden geldiğince paranızı elinizde tutun. Günlük olarak takip ettiğiniz indirimlerde, bir yıllık oyun ihtiyacınızı çok uzuca karşılamanız işten bile değil.

Steam İndirimleri için ipuçları

İstek listenizi kullanın
İsteyebileceğiniz bir oyun gördüğünüzde, onu istek listenize ekleyin. İstek listesindeki oyunlar satışa çıktığında bildirimler alacaksınız. Listeniz sayesinde karar vermeniz de kolay olacaktır. İstek listeniz boş mu? İstek listenizi hızlıca doldurmanın en kolay yolu sitemizde hazırladığımız Gelmiş Geçmiş En İyi FPS Oyunları ya da Düşük Sistemde Bile Çalışan PC Oyunları listelerimize göz atabilirsiniz.

Yayıncı paketlerini takip edin
Eğer büyük bir yapımcının oyununu almak istiyorsanız, yayıncının sunduğu paketlere de bakabilirsiniz. Zira paketlerde tüm oyunlar çok daha uygun fiyatlara bile alınabiliyor. Bu sayede yapımcının ve serinin diğer oyunlarına da sahip olma şansınız olabiliyor.

Genişlemeleri ve DLC’yi yakalayın
Genişlemeler, oyununuza birkaç saatlik yeni içerik ekliyorsa, düşünülmesi gereken öğeler arasında yerini alıyor. Steam satışlarında oldukça ucuza çok sayıda DLC alabilir ve oyunlarınızı canlandırabilirsiniz.

Bağımsız oyunlara dikkat edin
Steam indirimlerinde büyük bütçeli oyunlarda büyük oranlı indirimler alabilirsiniz. Yine de bu oyunlar 200-300 TL seviyesinde seyredebilir. Bir Steam satışından aldığınız oyun süresini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, kaliteli bağımsız oyunlara mutlaka göz atın. Birkaç liraya alabileceğiniz muhteşem bağımsız yapımlar var. Hepsini saklamak için daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, oyun oynamak için en iyi SSD’ler arasından tercihinizi yapın.

Her zaman başka bir satışı bekleyebilirsin
Bir sonraki büyük Steam indirimi gelmeden bir oyun oynamayacaksanız, bekleyebilirsiniz. Gördüğünüz indirimin satışın sonuna kadar sabit kalacağını biliyorsunuz nasıl olsa. Bu sayede karar vermek için birkaç gün daha bekleyebilirsiniz. Belki bu size en iyi oyun bilgisayarlarından birine yükseltme yapmanız için zaman kazandırır.

Yayıncı veya temalı satışlar için hafta sonlarını kontrol edin
Bir yayıncının tüm ürünlerini bir hafta sonu boyunca satışta sergilemesi alışılmadık bir durum değil; genellikle Steam ana sayfasında vurgulanmaktadır. Daha iyi bir fiyata satış rekorları kıran bir oyunun peşindeyseniz bu günleri kaçırmayın.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.