Stadia Bluetooth Kulaklıklarla Çalışmayacak!

Devrim yaratacak yeni konsolu Stadia, bir skandalla sarsıldı. Birçok oyun tutkunun kullanmaya alışık olduğu Bluetooth kulaklıklar Stadia ile beraber çalışmayacak.

Stadia Ürün Direktörü Andrey Doronichev’e göre Google Stadia, Kasım ayında piyasaya sürüldüğünde Bluetooth oyuncu kulaklıklarıyla birlikte çalışmayacak. Doronichev yaptığı açıklamada, Stadia’nın üzerinde bulunan bir jak sayesinde kablolu kulaklıkların çalışabileceğini söyledi.


Doronichev açıklamasının devamında ise şunları söyledi, “Eğer Pixel markalı cep telefonunuz üzerinden ya da PC üzerinden Stadia ile oyun oynamayı düşünüyorsanız, Bluetooth kulaklık kullanma şansınız olacak. Bunun dışında Stadia konsoluna Bluetooth kulaklıkları bağlama şansı bulunmayacak.” Bu açıklamaya göre televizyonlarında Stadia kullanacak olanların da Bluetooth kulaklık kullanabileceği öngörülüyor. Fakat kulaklığı Stadia’ya değil, bir şekilde televizyona bağlamaları gerekecek.

ENGEL İLERİDE KALDIRILABİLİR

Açıklama her ne kadar hayal kırıklığı yaratsa da, bu özelliğin güvenlik amacıyla aktif edilmediği düşünülüyor. Zira, Stadia Bluetooth kulaklıkları destekleyen bir donanımla gelecek fakat özellik kapalı halde bulunacak. Stadia, ileride Bluetooth kulaklıklarla çalışma özelliğini aktif hale getirebilir. Konunun detayları ilk lansmanda ortaya çıkacaktır. O zamana kadar eski kablolu kulaklıkları hazır etmekte fayda var. Google’ın çıkardığı bir bulut oyun hizmeti olan Stadia, dünyanın her yerindeki veri sağlayıcı noktalar aracılığıyla oyunculara, saniyede 60 kare hızında 4K çözünürlüğe kadar video oyunları aktarabilecek. Tabii, kullanıcıların internet hızı yeterince güçlüyse.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı