adplus-dvertising

Sri Lanka’da yakıt tükeniyor

17 Haziran 2022, 11:55 tarihinde eklendi
Sri Lanka Enerji Bakanı Kanchana Wijesekera, “Ülkede 21 Haziran’a kadar yakıtımız kaldı. Yakıt tedariki için Rusya dahil birçok ülkeye ulaştık” şeklinde konuştu.
Takip et
Sri Lanka’da yakıt tükeniyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sri Lanka, tarihin en büyük ekonomik kriziyle uğraşırken, Sri Lanka Enerji Bakanı Kanchana Wijesekera yakıt sıkıntısına yönelik yeni bir açıklama yaptı. Bakan Wijesekera, Sri Lanka’nın tedarikçilere vadesi geçmiş 725 milyon dolarlık ödeme yapamadığını söyleyerek, “Forex sorunlarımız sebebiyle yakıt tedarikinde zorlanıyoruz. Mevcut dizel ve benzin stoklarının 21 Haziran’a kadar yetmesi için çalışıyoruz. Fakat talebi karşılamakta çok zorlanıyoruz ve mecburi olmayan seyahatleri kısmaz ve yakıt ihtiyacını kesmezsek stoklar daha hızlı tükenebilir. Önümüzdeki 3 gün içinde bir petrol sevkiyatı ve 8 içinde de 2 sevkiyat daha bekliyoruz. Sri Lanka tedarik sağlayacak yakıt ithalat seçeneklerini görüşmek üzere Rusya da dahil olmak üzere birçok ülkeye ulaştık” şeklinde konuştu.
Sri Lanka’da ekonomik kriz sebebiyle gerçekleştirilen protestolarda 8 kişi yaşamını yitirmiş, 200 kişi ise yaralanmıştı.

Sri Lanka’da yakıt tükeniyor
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.