adplus-dvertising

Sri Lanka’da ortalık karıştı! Siyasetçilerin arabaları nehre döküldü…

Sri Lanka’da ekonomik kriz ülke çapında gerginliğe yol açtı. Ülke göstericiler yüzünden ayağa kalkarken, bir grup insanın bir arabayı nehre ittiğini gösteren olayın görüntüleri sosyal medya platformu Reddit’te viral oldu. Söz konusu otomobilin bir bakana ait olduğu ileri sürülüyor.
Takip et
Sri Lanka’da ortalık karıştı! Siyasetçilerin arabaları nehre döküldü…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Süren ekonomik kriz sebebiyle gerginliğin yükseldiği Sri Lanka’da öfkeli göstericiler bazı evleri ve araçları yaktı ve politikacıların araçlarını nehre attı. Reddit kullanıcısı u/Aztery tarafından paylaşılan Sri Lanka videosu bu manada bütün dikkatleri üstüne çekti.

BAKANIN ARACINI NEHRE ATTILAR!

Newsweek’in haberine göre; Söz konusu videoda, büyük bir grup insanın Colombo’da Karayolları Bakanı Johnston Fernando’ya ait olduğu ileri sürülen bir arabayı çevrelediği ve aracı tutup suya attığı görülüyor.

Sri Lanka’da ortalık karıştı! Siyasetçilerin arabaları nehre döküldü…

Protestolara katılan bir Sri Lankalı ise “İnsanlar günde tek öğün yemek yiyerek yaşıyor, acı çekiyor, hayal edebiliyor musunuz?” şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU?

AA’nın haberinde verdiği bilgilere göre; Sri Lanka’da 9 Mayıs’ta Başbakanlık Ofisinin çevresinde toplanan protestocular ile hükümet yanlıları arasında arbede meydana gelmiş, başkent Kolombo’da askeri birlikler göreve çağrılmıştı.

Muhalefetin artan baskısı sonrası Başbakan Mahinda Rajapaksa istifa etmişti.

Şiddet olayları sonrası ülke çapında 1 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, hükümet, protestolar sırasında kamu malına yahut başkalarına zarar veren herkese ateş açılması talimatı vermişti.

Yabancı basının aktardığına göre ise ülkede yanan bina ve araçların yanı sıra 8 kişinin öldüğü, 200’den fazla kişinin yaralandığı ve ölenler arasında bir milletvekili ve iki polis memurunun da olduğu belirtilmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.