adplus-dvertising

Sri Lanka’da orduya yağmacılar ve vandallar hakkında “vur” emri verildi

Sri Lanka’da ekonomik kriz sebebiyle patlak veren protestolar devam ederken, hükümet orduya protestolar sırasında yağma ve vandallık yapanların vurulması emrini verdi.
Takip et
Sri Lanka’da orduya yağmacılar ve vandallar hakkında “vur” emri verildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sri Lanka’da ekonomik kriz sebebiyle başlayan protestolar Başbakan Mahinda Rajapaksa’nın istifasına karşın şiddetlenerek devam ediyor. Hükümet, orduya protestolar sırasında yasaları çiğneyenleri, yağma ve vandallık yapanları gördüğü yerde vurması emrini verdi.

Protestocular, Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa’nın istifasını talep ederken, başkent Colombo sokaklarında devriye için binlerce askeri personel görevlendirildi.

Protestocular, Başbakan Rajapaksa’nın Colombo’daki resmi konutunu ve ailesine ait müzeye dönüştürülmüş bir evi ateşe verdi. Resmi konutun önündeki araçları da kundaklayan protestocular, bakanlara ve milletvekillerine ait 50’den fazla evi yaktı.

Gösterilerde 8 kişi yaşamını yitirdi

Dün şiddetlenen gösteriler sırasında 8 kişinin yaşamını yitirdiği ortalama 200 kişinin ise yaralandığı söylendi. Sabah saatlerine doğru gösterilerin şiddeti azalırken, sokağa çıkma yasağı Perşembe gününe kadar uzatıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.