adplus-dvertising

Sputnik V aşısı vurulan Moskova Belediye Başkanı: Hiçbir yan etki görmedim

Rusya’da 3. faz klinik testleri kapsamında 3 bin 500’den fazla gönüllüye Sputnik V aşısı vurulduğu belirtildi. Aşı vurulan Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin “Ben de aşı vuruldum. Birkaç ay geçmesine rağmen hiçbir yan etkiyle karşılaşmadım” dedi.
Takip et
Sputnik V aşısı vurulan Moskova Belediye Başkanı: Hiçbir yan etki görmedim
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Sağlık Bakanlığı, koronavirüse karşı geliştirilen 3. faz klinik testleri kapsamında 3 bin 500’den fazla gönüllüye Sputnik V aşısı vurulduğunu açıkladı. Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin da Rus medyasına yaptığı açıklamada, “Moskova’da 3 binden fazla kişi koronavirüse karşı aşılanmış durumda” dedi.

“BEN DE VURULDUM, YAN ETKİ GÖRMEDİM”

Sobyanin açıklamasında, “Hiçbirinde sorun yok. İnsanlar kendilerini iyi hissediyor. Ben de bu aşı sürecini uyguladım ve görüyorsunuz; birkaç ay geçmesine rağmen hiçbir yan etki yok” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Rusya Sağlık Bakanlığı, Sputnik V aşısının gerekli tüm testlerden geçtiğini ve virüse karşı bağışıklık geliştirdiğini belirtmişti. Bakanlık, aşının ilk partisinin 15 Ağustos Cumartesi günü üretildiğini duyurmuştu.

65 YAŞ ÜSTÜNE ‘EVDE KALIN’ ÇAĞRISI

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, artan koronavirüs vakaları nedeniyle başkentteki 65 yaş üstüne ve kronik hastalığı olanlara evde kalmaları yönünde uyarı yapmış, Sobyanin yaptığı açıklamada, “65 yaş üzerindeki Moskova sakinleri ve kronik hastalığı olan gençler, gerekli olmadıkça evlerini terk etmemeli” ifadelerini kullanmıştı.

ÜLKEDE VAKA SAYISI 1 MİLYONU AŞTI

Rusya’da son 24 saatte 7 bin 867 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 1 milyon 151 bin 438’e ulaştı.

Rusya’da son 24 saatte 7 bin 867 kişide daha virüs tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 1 milyon 151 bin 438’e yükseldi. Rusya Sağlık Bakanlığı, ülkede 99 kişinin daha öldüğünü, toplam can kaybının ise 20 bin 324’e ulaştığını açıkladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.