Spotify’dan Yeni Android Uygulaması!

Spotify, Android için daha düşük boyutlu bir uygulamasını piyasaya sürüyor. Bu versiyon daha düşük internet kotası olanlar ve eski cihazlar kullananlar için birebir.

Spotify Android cihaz sahibi olan kullanıcıları için, daha düşük yer kaplayan uygulamasını piyasaya sürüyor. Telefonlarında hafıza sorunu çeken ya da eski cihaz kullananlar için geliştirilen uygulama 10 MB’lık bir boyuta sahip. Orijinal Spotify ise minimum 100 MB’lık yer kaplıyor.

Yeni versiyonun içerisinde bir veri limiti belirleme özelliği de bulunuyor. Eğer veri kullanımı bu limite ulaşırsa uygulamadan telefona bildirim geliyor. Bu özellik, mobil internetinde veri kullanımına dikkat eden insanlar için önemli bir özellik olarak görülüyor. Spotify’ın bu versiyonunda kullanıcılar, şarkıların kapladığı alanı kontrol edebiliyor ve tek dokunuşla temizleyebiliyor. Uygulamanın sunduğu şarkı deneyimi ise orijinalinden farksız olarak belirtiliyor.

BUNU YAPAN İLK FİRMA DEĞİL

Spotify, “Lite” uygulaması tanıtan diğer büyük teknoloji şirketlerinin de arasına girmiş oldu. “Lite” uygulaması yayınlayan diğer bir şirket ise Facebook olmuştu. Facebook, Facebook Lite, Messenger Lite ve Instagram Lite gibi versiyonları kullanıcılarına sunmuştu. Dünyaca ünlü ulaşım uygulaması Uber de, Uber Lite versiyonunu çıkartmıştı. “Lite” uygulamaları, teknoloji şirketlerinin, internet hızının daha yavaş olduğu ve hafızası yüksek telefonların çok pahalı olduğu ülkelere hitap etmelerini sağlıyor. “Lite” uygulamaların orijinallerinden temel farkı ise tasarımları oluyor. Daha düşük boyut gerektiren tasarım kullanıcılara sunuluyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı