Spotify’a günde 40 bin şarkıyı yüklendiği Twitter’da ortaya çıktı

100 milyondan fazla ücretli abonesi olan popüler online müzik uygulaması Spotify hakkında şok bir gerçek açıklandı. Pigeon and Planes’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklama da, Spotify’a her gün en az 40 bin şarkı yüklendiği ortaya çıktı. Spotify’ın 2019 başarısını da haberimizde ele alıyoruz.


Spotify’a günde 40 bin şarkıyı yüklendiği Twitter’da ortaya çıktı

Popüler bir müzik blogu ve aynı zamanda müziğe dair her türlü bilgiyi bulabileceğimiz ‘Pigeon and Planes’ çok farklı bir gerçeği ortaya çıkardı. Pigeon and Planes’in resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre dünyanın en çok kullanılan müzik uygulamasına her gün 40 bin adet şarkı yükleniyor. Online müzik sektöründe başarıyı ve liderliği elden bırakmayan Spotify, en az 40 bin içeriği her gün sistemine ekliyor ve kullanıcılarına kaliteli hizmet veriyor.

50 MİLYON ŞARKI KULLANICILARIN HİZMETİNDE!

Pigeon and Planes verilerine göre şuanda Spotify platformunda toplamda 50 milyon adet şarkı bulunuyor. Üstelik her gün eklenen 40 bin yeni şarkı ile birlikte bu sayı 1 yıl içerisinde 14.6 milyon artıyor. Oldukça fazla şarkının eklendiği Spotify bu sayede her türlü kullanıcıya ve aynı zamanda müzik tarzına hitap ediyor. İster evde, ister arabada ve isterseniz de bir partide kullanabileceğiniz müzik listelerini ise özel bir algoritma kendisine göre belirliyor.

2019’UN İLK ÇEYREĞİNDE KAR EDEMEDİ

Spotify günde 20 bin şarkı yüklüyor iken bu sayıyı 2019 yılında 2 katına çıkarabildi fakat istatistiklere göre şirket 2019 yılının ilk çeyreğinde kasasına fazla para koyamadı. Yüklenen şarkılar, video klipler ve aynı zamanda podcast yayınlarında telif hakları sorunu ile karşı karşıya kalan şirket çok ciddi cezalara maruz kalıyor. Bazı mahkemeleri devam eden Spotify’ın, kaybettiği mahkemelerde milyonlarca dolar ceza ödedi. 2019 yılının ilk çeyreğinde kar edemeyen şirket, vizyonundan ödün vermeden kaliteli bir müzik deneyimi için bütün gücüyle çalışıyor.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

İşçi Bayramında yaşanan kaza ülkeyi şoka soktu! Ölüler var

İşçi Bayramında yaşanan kaza ülkeyi şoka soktu! Ölüler var

Kahramanmaraş'tan 1 Mayıs kutlaması için işçileri Şanlıurfa'ya götüren otobüs kara yolunda devrildi. Yüksek hız sebebiyle devrildiği düşünülen otobüs 5 kişiye mezar olurken, 14 kişinin yaralanmasına sebep oldu. Otobüs devrildikten sonra ise arkadan gelen bir araç yine otobüse çarptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.