Spotify, Abonelik Zammını Gündemine Aldı

İddialara göre Sportify, yakın zamanda abonelik fiyatlarını arttırmayı düşünüyor. Şirket, öncelikle kendi memleketi İskandinavya’da ücretleri arttırarak nabız ölçecek.
Spotify, Abonelik Zammını Gündemine Aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aylık abonelikle müzik hizmeti sunan uygulamaların giderek popülerleşmesi ve müzisyenler için fırsata dönüştü. Telif hakları için fiyatları arttıran müzisyenlerle baş edebilmek uygulamalar için gün geçtikçe daha zor bir hal alıyor.

Öte yandan Apple ile yaşadığı yoğun rekabet yetmiyormuş gibi bir de Youtube Music’in kurulması Spotify’ı iyiden iyiye kara kara düşündürmeye başladı. İddialara göre rekabetten zararlı çıkmamak adına Spotify, abonelik ücretlerini arttırmayı planlıyor. Abonelik zammından ilk olarak aile paketi kullanan kullanıcıların etkileneceği söyleniyor.

ÖNCE NABIZ YOKLANACAK SONRA NETLEŞECEK

Spotify, yönetimsel olarak farklı bir yol izliyor. Uygulamaya sürekli olarak yenilikler getiriyor ve kullanıcıların tepkilerini ölçüyor. Kimi zaman kalıcı olan bu yenilikler kimi zaman da tamamen kaldırılıyor. Spotify, zam için de aynı yolu izleyecek gibi duruyor. Abonelik ücretlerine getireceği zammı önce yerelde test edip daha sonra net kararını verecek diye düşünülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.