Yenişehir Belediyesi, 14 branşta ücretsiz kış spor kursları başlattı

Diyarbakır’ın Yenişehir İlçe Belediyesi, ilçede sağlıklı bireylerin yetişmesi maksadıyla 14 branşta ücretsiz kış spor kursları başlattı.

Yenişehir Belediyesi, 14 branşta ücretsiz kış spor kursları başlattı

Yenişehir Belediyesi, ilçede bulunan Seyrantepe Spor Tesisleri ve Şehitlik Köşkler Spor Tesislerinde, basketbol, voleybol, kickboks, taekwondo, masa tenisi, jimnastik, badminton, satranç, pilates, futbol, atletizm, sabah sporları ile yüzme kursu olmak üzere 14 branşta kurs açtı. Vatandaşların sporla olan bağlarını kuvvetlendirmek maksadıyla, kış spor kurslarını başlattıklarını söyleyen Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, ücretsiz olarak başlattıkları kurslardaki eğitimlerde başarılı ve yetenekli olan vatandaşları öte yandan destekleyeceklerini de söyledi.


Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, "Geçen kış düzenlemiş olduğumuz kış spor okullarımızda da birçok lisanslı sporcu yetiştirmiştik. Amacımız her yıl yaz ve kış spor okullarına vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda onlara yararlı olabilmek. Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bu tür sportif faaliyetlerde yanlarında olmaya devam edeceğiz. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürüteceğimiz çalışmalarımızda spor branşlarında başarılı olan, yetenekli sporcularımızın lisanslarını da çıkartıp, askeri polis okulları, spor liseleri ve beden eğitimi bölümleri sınavlarına da hazırlayacağız" şeklinde konuştu.

Yenişehir Belediyesi, 14 branşta ücretsiz kış spor kursları başlattı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın