TFF’den ‘küfür’ tepkisi

Türkiye Futbol Federasyonu, resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yayımlayarak maçlarda sarf edilen küfürlere tepki gösterdi. Açıklamada, futboldaki kadın profesyonellere yönelik küfürlere de öte yandan tepki gösterildi.

TFF’den ‘küfür’ tepkisi

Türkiye Futbol Federasyonu, resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yayımlayarak maçlarda sarf edilen küfürlere tepki gösterdi.

Federasyondan yapılan açıklamada, "Maçlar sırasında futbolun kadın profesyonellerine, hakemlere, futbolculara, gazetecilere, taraftarlara yönelik stadyumlarda ve sosyal medya araçlarında kitlesel ya da bireysel küfür ve hakaretin her türlüsünün kabul edilemez olduğunu ifade etmek isteriz" ifadeleri kullanıldı.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Türkiye Futbol Federasyonu olarak, yönetim kurulumuzda 99 sene sonra ilk kez yer verilen iki kadın üyemiz ve Federasyonumuz bünyesinde görev alan her seviyedeki kadın yöneticilerimiz ve çalışanlarımız ismine; maçlar sırasında futbolun KADIN profesyonellerine, hakemlere, futbolculara, gazetecilere, taraftarlara yönelik stadyumlarda ve sosyal medya araçlarında kitlesel ya da bireysel küfür ve hakaretin her türlüsünün kabul edilemez olduğunu ifade etmek isteriz. Küfür, özellikle de kadına küfür futbol ve camialar üzeri mühim bir ahlak problemidir.

Cinsiyet ayrımcılığına yol açan küfür ve hakaret içeren söylemler; sporun dostluk, kardeşlik ve barış kültürüne yıkıcı zarar verirken bu spora gönül vermiş kadınları yaralamakta, Türk Futbolunun marka değerine de zarar vermektedir.

Bu vesileyle "Futbol yalnızca futbol değildir" anlayışıyla bütün spor camiasını; paydaşlarının, sporseverlerin, gençlerin tribünlerden uzaklaşmasına, annelerin çocuklarını stadyumlara getirmemesine neden olan, toplumsal huzuru bozan, insanları rencide ve mutsuz eden küfür ve hakaret içeren söylemlere karşı beraber mücadele etmeye davet ediyoruz.

Unutmayalım ki; genç kuşakların ruhen, ahlâken, zihnen ve bedenen çok iyi yetiştirilmesi için bütün spor faaliyetleri ve sporcular kritik öneme sahiptir. Hiç kimsenin ya da grubun, bunu bozmasına izin vermeyeceğiz.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Türkiye Futbol Federasyonu"

TFF’den ‘küfür’ tepkisi
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın