Sansasyonel iddia: Fenerbahçe-Trabzonspor maçının hakemi düdüğünü asıyor

Hakem Mete Kalkavan’ın Fenerbahçe – Trabzonspor maçındaki VAR performansı sebebiyle 9 maç ceza aldığı ve hakemliği bırakma kararı aldığı iddia edildi.

Sansasyonel iddia: Fenerbahçe-Trabzonspor maçının hakemi düdüğünü asıyor

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki mücadelede Video Asistan Hakem olarak görev alan Mete Kalkavan, hakemlik kariyerini noktalama kararı aldığı ileri sürüldü.

Karadeniz ve Kuzey Anadolu gazetelerinin iddialarına göre; Mete Kalkavan'ın, bu maçtaki performansı sebebiyle TFF ve MHK toplantısı sonrası 9 maç ceza alması kararlaştırıldı.

Bu cezadan haberdar olan Mete Kalkavan, hakemliği bırakma kararı aldı.

METE KALKAVAN'IN KARİYERİ

İstanbul bölgesi hakemi olan 43 yaşındaki Mete Kalkavan, 2003 tarihinden bu yana Süper Lig'de görev alıyordu. 8 Mart 2022'de görevden el çektirilen hakemlerin olmasına tepki gösteren Kalkavan, hakemliği bırakmıştı. Hakemlerin tekrar görev almasıyla beraber geri dönen Kalkavan, kariyerinde 216 Süper Lig maçında düdük çaldı.

Kalkavan, 2 defa Şampiyonlar Ligi, 7 defa UEFA Avrupa Ligi maçında da düdük çaldı.

ERTUĞRUL DOĞAN NE DEMİŞTİ?

Trendyol Süper Lig'in 11. haftasında oynanan maçta görev alan Mete Kalkavan'a, Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan maç ardından ağır eleştirilerde bulunmuştu. Doğan, "Ahlaksızlığın, terbiyesizliğin bitmesi gerekir. VAR'a oturan arkadaş bir daha Türkiye'de hakemlik yapabilecek mi, merak ediyorum! Eğer hakemlik yapacaksa, bunu kimin onay ve rızasıyla yapacak. Çok merak ediyorum. VAR'daki neye bakıyor! Nasıl insanlarsınız siz ya! Hiç mi utanma duygunuz yok! Sahadaki nereye bakıyor, VAR'daki nereye bakıyor! Bu kadar ahlaksızlık olabilir mi!" demişti.

Sansasyonel iddia: Fenerbahçe-Trabzonspor maçının hakemi düdüğünü asıyor

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın