Sakaryaspor-Bodrumspor maçının sonrasında

Trendyol 1. Lig’in 5. haftasında oynanan Sakaryaspor-Bodrumspor karşılaşması sonrasında iki takım teknik direktörü basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sakaryaspor-Bodrumspor maçının sonrasında

Trendyol 1. Lig’in 5. haftasında Sakaryaspor, sahasında karşılaştığı Bodrumspor’a 2-0 mağlup oldu. Karşılaşma sonrası gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Bodrumspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, "Müsabakada gördük ki çalıştığımız bütün aksiyonları sahada görebildik. Zor bir deplasman, zor bir takım sonradan gelen oyuncularla birlikte daha da zor bir hale geldi esasında. Bugünün en kötü tarafı sahaydı buda hem karşı tarafa hem de bize oldukça fazla oynama olanağı vermedi. Bizde mücadele olarak o kötü sahanın üstesinden geldik. Dolayısıyla da maçı kazanmasını bildik. Oyuncularımı kutluyorum zor bir deplasmandan çok güzel bir galibiyet aldılar. Geçen seneden beri oynadığımız oyun belli. Bunu her geçen gün birazcık daha geliştirmeye çalışıyoruz. Rakiplerimiz çok zor, çok güçlü. Dolayısıyla oyunumuzu geliştirerek gene işin içinde olmak istiyoruz ve bunun için de çalışıyoruz. Bence bugün saha dışında her şey iyiydi, hakemler iyiydi, biz iyiydik. Sakaryaspor elinden geleni yaptı ama yetmedi. Dolayısıyla kazandığımız için bu zorlu deplasmandan üç puana döndüğümüz için çok mutluyum. Oyuncularımı tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.


"Takım olarak oynadığımız futbol oldukça fazla ön plana çıkmadı"


Sakaryaspor’un Yardımcı Antrenörü Turgay Karslı, "Takım olarak oynadığımız futbol oldukça fazla ön plana çıkmadı. Daha çok kaybettiğimiz toplar daha fazla veremediğimiz mücadele göründü doğrudur. Rakip takımı kutluyoruz, tebrik ediyorum ama şunu bilmeliyiz ki biz bir takım olma yolunda birlikte bu adımları atma yolunda bu oyuncu arkadaşlarla ve bu birliktelikle bir netice üreteceğiz. Biz önce bir birlikte arkadaşlarımızla bütünüyle problemi birlikte çözme noktasında üstümüze düşecek olan her türlü görevi yerine getireceğimizi söyleyebilirim. Önce takım olacağız, birlikte olacağız sonrasında neticeye birlikte ulaşacağız. Bundan kimsenin farklı bir netice çıkarmasını da beklemiyorum. Ama oyunun genelinde evet doğru kopukluklar oldu, boşluklar oldu. Bunda etken olarak ilk dakikalarda yediğimiz gol, motivasyonumuzu düşürmüştür doğrudur. Belki o an bizi daha da oyuna motivasyon değerimizi sağlayacak bir etken olarak bir pozisyon sokamadık, olmadı. Olsaydı daha da ivmelenebilirdik ama olmadı mağlup olduk. Bu sorumluluk hepimizin ama biz inandığımız ve bildiğimiz yolda, takım olma yolunda arkadaşlarla birlikte hareket edeceğiz" diyerek konuştu.

Sakaryaspor-Bodrumspor maçının sonrasında
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın