İngiliz taraftarlar Şampiyonlar Ligi Finali için İstanbul’a gelmeye başladı

UEFA Şampiyonlar Ligi Finali dolayısıyla Manchester City ve Inter taraftarları İstanbul’a gelmeye başladı. İngiliz taraftarları taşıyan ilk tarifesiz uçak saat 18.30 sıralarında İstanbul Havaliman’na geldi. İngiliz taraftarlar, finalde en çok Manchester City’nin Türk asıllı yıldızı İlkay Gündoğan’a güvendiklerini belirttiler.

İngiliz taraftarlar Şampiyonlar Ligi Finali için İstanbul’a gelmeye başladı

İngiliz taraftarlar Şampiyonlar Ligi Finali için İstanbul'a gelmeye başladı

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda cumartesi akşamı oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi Finali öncesinde taraftarlar havayoluyla İstanbul'a geliyor. İlk taraftar kafilesi İngiltere'nin Manchester kentinden İstanbul Havaalanı'na geldi. Coşkulu olan bazı taraftarlar, pasaporttan geçtikten sonra başta takım kaptanı İlkay Gündoğan olmak üzere İngiliz takımı lehine tezahüratlarda bulundu. Manchester City forması giyen ve takım bayrağı açan taraftarlar kupayı müzelerine götüreceklerini belirttiler.

İNGİLİZ TARAFTARLAR İLKAY GÜNDOĞAN'A GÜVENİYOR

Havaalanında gazetecilere açıklama yapan Bruno De Luca, Brezilya'dan maçı izlemek için İstanbul'a geldiğini söyleyerek, "Takımım için çok heyecanlıyım. Muhteşem bir final olacak. Kupayı kazanarak Manchester City bir tarih yazacak" diyerek konuştu. Takım kaptanı İlkay Gündoğan'dan "müthiş bir futbolcu" diyerek bahseden Luca, "İlkay kendi ülkesindeki maçta da gol atacak. Umarım City ile bir sene daha devam eder. Maçı 2-0 City kazanacak" ifadelerini kullandı.

İngiliz taraftar Sam Lounje ise çok heyecanlıyız burada olduğumuz için. Bir gün öncesinden gelip bu güzel kentte maç heyecanını yaşamak istedik. İlkay Gündoğan inanılmaç bir futbolcu. Harika bir futbolcu olduğunu için de sezon sonu bitecek kontratının mutlaka uzatılması gerektiğini umuyorum" dedi.

Öte yandan taraftarların yoğun olarak yarından itibaren İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Cuma ve Cumartesi günü İstanbul Havaalanı'na İtalya ve İngiltere'den 250'nin üstünde tarifeli ve tarifesiz seferle taraftarın geleceği öğrenildi.

İngiliz taraftarlar Şampiyonlar Ligi Finali için İstanbul’a gelmeye başladı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın