Hatayspor için Mersin’de 40 dönüm arazi üzerine tesis kurulacak

Depremin sonrasında tesisleri kullanılamaz hale gelen Hatayspor’a, tesis ve antrenman sahası yapılması üzere Mersin’de 40 dönümlük arazi tahsis edildi.

Hatayspor için Mersin’de 40 dönüm arazi üzerine tesis kurulacak

Hatayspor için Mersin'de 40 dönüm arazi üstüne tesis kurulacak

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremler sebebiyle Spor Toto Süper Lig'den çekilen Hatayspor'un, gelecek sezon çalışmalarını yürüteceği Mersin'in Erdemli ilçesindeki tesiste antrenman sahaları hazırlanıyor.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Pehlivan, "6 Şubat'ta Türkiye olarak çok büyük bir deprem felaketi, afeti yaşadık. Bu afetten 11 ilimiz etkilendi. Bunlardan birisi de Hatay ilimizdir. Tabii deprem, konutları, tesisleri, dükkanları, sanayi tesislerini etkilediği gibi spor tesislerini de etkiledi. Süper Lig'de mücadele eden Hatayspor'un tesisleri de maalesef bu deprem sebebiyle yıkıldı ve müsabakalara da devam edemez hale gelmişti. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız görüşmelerde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın himayelerinde Türkiye Futbol Federasyonu'nun destekleriyle Hatayspor'un başkanı ve yönetimiyle, teknik kadrosuyla da yaptığımız görüşmelerde, önümüzdeki sene müsabakaları Mersin İlinde yapılabilir mi konusunu ele almıştık. Bu konuda hep beraber bir arayış içerisine girdik ve en uygun yerin şu anda içinde bulunduğumuz Erdemli'deki atıcılık poligonu olacağına kanaat getirdik, hemfikir olduk. Burası 300 dekar büyüklüğünde bir yer. Bu tesisin şu anda arkamızda gördüğünüz alanda ortalama 40 dönümlük yeri Hatayspor'a tesis ve antrenman sahası yapmak üzere tahsis ettik. Orada şu anda altyapı işlerini üstlenmiş vaziyetteyiz. Valiliğimizin himayesinde hummalı bir çalışma gerçekleştiriliyor. Bu konuda öncelikle Karayolları Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Bizim bu konudaki dile getirmiş olduğumuz ve dile getirilen istekler doğrultusunda o ölçülere uygun bir zemin hazırlığı içerisindeler. Gene DSİ Bölge Müdürlüğümüz de destek sağladı. Kısa süre içerisinde altyapı çalışmasını bitireceğiz" şeklinde konuştu.

'İKİ FUTBOL SAHASI İNŞA EDİLECEK'

Üst yapıyı ise Türkiye Futbol Federasyonu'nun, portatif tribünlerle birlikte iki futbol sahası biçiminde inşa edeceğini kaydeden Vali Pehlivan, "Hatayspor'un kolaylıkla burada antrenmanlarını gerçekleştireceği bir saha ve sahalar kazanmış olacağız. Ve sene boyunca, önümüzdeki sezon boyunca Hatayspor'u ilimizde bu tesislerimizde konuk edeceğiz. Konaklamalarını da burada yapacaklar. Antrenmanlarını burada yapacaklar. Müsabakalarını da dünya standartlarında Akdeniz Oyunları sürecinde inşa edilen stadyumumuzda, Mersin Şehir Stadyumu'nda yapacaklar. Ben şimdiden bu tesislerin hayırlı olmasını diliyorum. Hatayspor'a önümüzdeki sezon Süper Lig'de başarılar diliyorum. Bu vesileyle de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hem Hatayspor'a, sporcularına, tüm kulübe ve bu vesileyle de depremde kaybetmiş olduğumuz, canlarını kaybeden vatandaşlarımızı, deprem şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, yaralılara acil şifalar temenni ediyorum" diyerek konuştu.

Hatayspor için Mersin’de 40 dönüm arazi üzerine tesis kurulacak
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın