Diyarbakırlı depremzede çocuklar, UYAFA Ağrı Dağı Cup Kupası şampiyonu oldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen çocukların üstündeki olumsuz etkilerin en aza indirilebilmesi için Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisinin öncülüğünde 12-17 Eylül tarihinde Ağrı’da gerçekleştirilen futbol turnuvasında Diyarbakır karması, şampiyon oldu.

Diyarbakırlı depremzede çocuklar, UYAFA Ağrı Dağı Cup Kupası şampiyonu oldu

Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA) öncülüğünde Ağrı Dağı Cup futbol turnuvası düzenlendi. Kahramanmaraş merkezli depremlerinden etkilenen çocukları bir araya getirmek üzere yapılan futbol turnuvasına Azerbaycan, Diyarbakır, Adana, Gaziantep, Hatay, Osmaniye, Şanlıurfa, Van, Ağrı, Şırnak, Tunceli, Kahramanmaraş ve Kars’tan çok sayıda sporcu katıldı.


Kahramanmaraş merkezli depremlerin’den etkilenen çocukların üstündeki olumsuz etkilerini en aza indirebilmek maksadıyla bir araya gelen çocuklar, aynı zamanda Ağrı’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezme fırsatı buldu. Diyarbakır’ı temsil eden futbol takımı Diyarbakır karması, Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA) Ağrı Dağı Cup futbol turnuvasında Kahramanmaraş’ı 6-0, Şanlıurfa’yı 1-0, Ağrı’yı 1-0, Şırnak’ı 2-0 yenerek turnuva sonunda namağlup şampiyon olarak kupayı kazanan taraf oldu.


Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi Genel Başkanı Necati Alçık, "Turnuvanın asıl maksadı deprem bölgesinde yaşayan çocukları bir araya getirerek depremin etkilerini bir nebzede olsa üzerlerinden atmalarını temin etmek. Diğer illerdeki çocuklar ile bir arada kaynaşmalarını iyi vakit geçirmelerini temin etmek" şeklinde konuştu.

Diyarbakırlı depremzede çocuklar, UYAFA Ağrı Dağı Cup Kupası şampiyonu oldu
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın