Haber.com

Çorum FK adını futbol tarihine yazdırdı

TFF 2. Lig Beyaz Grubu 79 puanla lider tamamlayıp 56 sene sonra Spor Toto 1. Lig’e yükselen Çorum FK, futbol tarihine ismini ‘ilk ve tek’ olma unvanıyla yazdırdı.

Çorum Futbol Kulübü'nün sahibi ve kaptanı Murat Yıldırım, hem saha içinde hem de saha dışında yaptıklarıyla takımını şampiyonluğa taşıdı.

2 sene önce Gençlerbirliği'nin Süper Lig'e düşmesi ile memleketinin takımına transfer olan 36 yaşındaki merkez orta saha oyuncusu Murat Yıldırım, 2021-2022 sezonunun sonunda kulübü satın aldı. Yıldırım, şampiyonluk yolunda 33 maçta kaptan olarak sahaya çıktı ve 3 gol, 2 asistlik performans sergiledi.

'Futbolcu/takım sahibi' ikilemiyle klasman yükselen ilk kulüp oldu

Çorum Futbol Kulübü, 'futbolcu/takım sahibi' ikilemiyle klasman yükselen ilk kulüp oldu.
Bu hikayenin baş aktörü Murat Yıldırım, beIN SPORTS'tan Burakhan Işık'ın sorularını yanıtladı.

Deneyimli futbolcu kendisine sorulan sorulara şu yanıtları verdi:

Takımın hem sahibi hem kaptanı olmak zorlu muydu?

Murat Yıldırım: "Tabii ki zorlu oldu. Bu tecrübeyle tekrar bu şekilde bir şey yapmazdım. Kentte çok sevildik, taraftarlarımız çok destekledi. Oğuzhan Başkan ile beraber mütevazı bir kadroyla orta sıralarda bir takım oluşturalım. Daha sonraki yıllarda ya takımı devrederiz, ya da devam ederiz diyerek düşünmüştük. Allah'a şükürler olsun, çok büyük sponsorlar bulduk. Devre arasında iyi futbolcular transfer ettik. Güzel bir seriyle şampiyonluğa ulaştık"

Dünyada sizin gibi bir örnek var mı?

Murat Yıldırım: "Bu Şekilde haberler çıkınca, acaba dünyada bu şekilde bir örnek var mı diyerek araştırdım. Öyle bir örnek bulamadım. Saha içinde görevimizi yaptık. Sezon başı yönetim kısmıyla uğraştık. Daha sonra ben saha içine, Oğuzhan Başkan saha dışına odaklandık. İyi bir ikili olduk. Bu ikili de şampiyonluğu getirdi. Ben Çorum FK'da şampiyonluğu futbolcu olarak yaşamak istemiştim. Kendi memleketim olduğu için bu şekilde bir karar almıştım. Allah da bizi mahcup etmedi. Şampiyon olduktan sonra, 'Acaba olduk mu?' diyerek düşündüm. Kupayı kaldırdığımızda gerçekten şampiyon olduğumuzu anladım"

Futbola devam edecek misiniz?

Murat Yıldırım: "Fiziksel olarak oynayabilecek durumdayım. Gelecek sezon ailevi nedenlerle alakalı oynamayabilirim. Çocuklarım yurt dışında okuyor. Eşim çocuklardan dolayı zorlanıyor. Futbolu bırakarak yönetici tarafına geçebilirim. Fakat insan futboldan kopamıyor, devam etmek istiyor. Düşünüyorum, bu konuyla alakalı açıklama yapacağım"

Yayınlanma 2023-05-25 21:53:57
Okunma Sayısı 224
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?