Spiderman – Venom ortak filmi için top Sony’de

Marvel Studios’un Başkanı Kevin Feige, Spiderman – Venom ortak filmi için merak uyandıran açıklamalarda bulundu.

Çizgi roman filmlerinin müthiş izlenme oranları yakalaması artık bir sır değil. Çeşitli stüdyolar kendi sinema evrenlerini yaratarak gişede üstünlük kurmak için kıran kırana yarışıyor. Marvel’ın Spider-Man çizgi romanlarının karakterleri çeşitli stüdyolar tarafından paylaşılmış durumda. Örneğin Peter Parker karakterinin Marvel Sinematik Evreni tarafından hakları alındığından beri işler daha da karmaşıklaştı.

“BU KARARI SONY ALABİLİR”

Sony, 2000’li yıllarda gerçekleştirdiği iki ayrı seri ile Spiderman filmleri yapmıştı ve kötü adamların da haklarına sahipti. Ancak stüdyo, 2015 yılında Marvel ile bir anlaşma yaptı ve Spiderman’in haklarını Kaptan Amerika: İç Savaş filminden başlayarak evrene dahil etmelerine izin verdi. Ardından Sony, elinde hakları bulunan Venom için bir film yaptı ve beklenenden öte bir başarı elde etti. Bu yüzden şimdi tüm gözler çizgi romanlarda beraber görmeye alıştığımız Spiderman ve Venom karakterlerinin bir arada olacağı filme çevrildi. Geçtiğimiz günlerde yabancı bir basın çalışanı Spiderman: Far From Home filmi için yaptıkları konuşma sırasında Marvel’dan Kevin Feige’e bu konuyu sordu ve şu yanıtı aldı: “Bu karar Sony’e kalmış durumda. Sonuç olarak Sony her iki karakterin de ana haklarına sahip. Dolayısıyla her iki karakterinde bir arada olduğu bir filmi çekme kararını sadece Sony alabilir”

855 MİLYON DOLAR KAZANMIŞTI

Sony, özünde kötü bir karakter olan Venom’ı (Deadpool’un gişedeki başarısından feyz alarak) çekip 855 milyon dolar kazandı. Venom filminin 855 milyon dolar kazanması ve filmin Post Credits (Jenerik yazıları) bölümünden sonra gelen sahnede devam filmine selam göndermesi bize ikinci bir Venom filminin geleceğini garanti ediyor. Ancak Tom Holland’ın hayat verdiği Spiderman ile Tom Hardy’nin canlandırdığı Venom karakterlerini bir arada görmeyi hepimiz çok isteriz. Her ne kadar söz sahipleri bu konuda şimdilik soğuk konuşsa da, ileride güzel bir sürprizle karşılaşabiliriz. Sonuçta Spiderman karakterini Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminin fragmanında görene kadar hangimiz Marvel filmlerinde Spiderman’i izleyebileceğimize inanabilirdi ki?

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı