SpaceX NASA insanlı uzay uçuşu saat kaçta, hangi kanalda?

SpaceX NASA insanlı uzay uçuşunu izleme! 30 Mayıs Spacex- insanlı uzay uçuşu bu akşam Florida'daki uzay merkezinden uzaya fırtalatılacak. Olumsuz hava koşulları nedeniyle 27 Mayıs tarihinden bugüne ertelenen Spacex- Crew Dragon isimli insanlı uzay uçuşu denemesi bu akşam gerçekleşecek. Peki Spacex- insanlı uzay uçuşu canlı izleme linki ve detaylar haberimizde..
Takip et
SpaceX NASA insanlı uzay uçuşu saat kaçta, hangi kanalda?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

SpaceX NASA insanlı uzay uçuşu canlı izle! SpaceX Nasa ilk insanlı uzay mekiği denemesi bilindiği üzere 27 Mart tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenen SpaceX Nasa ilk insanlı uzay mekiği denemesinin bugün gerçekleştirileceği duyuruldu. Uçuşu canlı olarak izlemek isteyen vatandaşlar SpaceX Nasa ilk canlı uçuşu saat kaçta gerçekleştirilecek sorusuna yanıt aramaya başladı. İşte merak edilen o sorunun yanıtı…

SpaceX Nasa uçuşu canlı olarak https://www.youtube.com/watch?v=21X5lGlDOfg adresinden izlenebilecek.

SPACEX NASA İLK İNSANLI UÇUŞ NE ZAMAN?

27 Mart tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan SpaceX’in “Crew Dragon” isimli uzay mekiği olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenmişti. SpaceX’in “Crew Dragon” isimli uzay mekiği ile ilk insanlı uçuş denemesi bugün ABD Doğu saati ile 15:22’de gerçekleştirilecek.

NASA’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, ”30 Mayıs Cumartesi günü Crew Dragon misyonunun lansman girişimini planlamaya devam ediyoruz. Hava şartlarında iyileşme gözlemlense de ekiplerimiz fırlatma rotasındaki hava durumunu izlemeye devam ediyor” denildi.

Uzay ajansı, paylaştığı videolu bilgilendirmede ise Doug Hurley (53) ve Bob Behnken (49) isimli astronotların daha önce iki defa uzay uçuşu gerçekleştirdiğini ancak ilk defa bir arada, ABD topraklarından ve ticari bir firma ile uzay yolculuğuna çıkacaklarını belirtti.

25 Mayıs’ta uçuşa dakikalar kala, test uçuşunu hava şartlarının elverişsiz olduğu gerekçesi ile ertelediğini duyuran NASA yetkilileri, bir sonraki uçuşun cumartesi gerçekleşeceğini bildirmişti.

ABD BÜYÜK BİR MALİYETTEN KURTULACAK

İnsanlı uçuş denemesinin başarılı olması durumunda, NASA, alçak dünya yörüngesinde bulunan Uluslararası Uzay İstasyonu’na astronot göndermek için her seferinde Rusya’ya koltuk başına ödediği yaklaşık 85 milyon dolarlık masraftan da kurtulmuş olacak. NASA, 2011 yılından bu yana mürettebatlı uçuş projesini askıya almasından dolayı her seferinde astronotlarını uzay istasyonuna taşımak için Rusya’ya ait Soyuz uzay araçlarını kullanıyordu.

SpaceX nedir?

SpaceX (Space Exploration Technologies Corporation, Uzay Keşif Teknolojileri Şirketi), merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Hawthorne şehrinde bulunan bir Amerikalı uzay taşımacılığı şirketidir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.