adplus-dvertising

SpaceX, ‘Crew-4’ uçuşu ile uzaya 4 astronot gönderdi

ABD’li uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, “Crew-4” görevi çerçevesinde Uluslararası Uzay İstasyonu’na 4 astronot gönderdi. Astronotları taşıyan “Freedom” isimli kapsül Falcon 9 roketi ile başarılı bir biçimde fırlatıldı.
Takip et
SpaceX, ‘Crew-4’ uçuşu ile uzaya 4 astronot gönderdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amerika Birleşik Devletleri merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX 4 astronottan oluşan yeni bir ekibi Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) gönderdi. “Crew-4” isimli görev çerçevesinde bilimsel araştırma yapmak üzere ISS’ye giden astronotları taşıyan “Freedom” isimli kapsül Falcon 9 roketi ile Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden başarılı bir biçimde fırlatıldı. ISS’ye 17 saatte ulaşması ve 6 aylık görevi tamamlaması beklenen ekipte 3 NASA astronotu ve 1 Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu bulunduğu söylendi. Mürettebattaki tıp ve Mars’taki toprak kaymaları konusunda uzman 2 astronotun birçok farklı disiplinde bilimsel çalışmalar yürüteceği ifade edildi.

ABD’li milyarder iş insanı Elon Musk tarafından kurulan ve Falcon 9, Falcon Heavy, Starlink, Dragon Kargo, Starship gibi uzay misyonu araçlarını bünyesinde bulunduran SpaceX, daha önce de NASA için 3 defa olmak üzere toplamda 6 defa uzaya insan taşımıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.