Soylu’dan Kayyum Açıklaması: Milletin Helal Oylarına Leke Sürdürmeyiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3 Belediye Başkanının görevden alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, “Milletin verdiği temiz oyları teröre istismar ettirmemek görevimiz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’li Mardin, Van ve Diyarbakır Belediye Başkanları’nın görevden alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Demokrasi, hukuk ve devlet sürecinin işlediğini belirten Soylu şu açıklamaları yaptı;

”MÜSAMA GÖSTERMEYECEĞİZ”

“Teröre müsamaha göstermeyeceğiz. Bizim teröre müsamaha göstermemizi bekleyenler yanılır. Terörü ve terörizmi özellikle halkın helal oylarıyla belediyelerde merkez haline getirmeye çalışanlara da devletin, kuralların, hukukun ve Anayasanın sessiz kalmasını beklemek son derece yanlıştır.

”DEVLETE KAFA TUTTULAR”

Türkiye, belediyeler üzerinden özellikle terörün merkezi haline getirilmeye çalışıldı. Buna kurallar, anayasa, belediye kanunları bir cevap verdi, ‘Bir daha bunu tekrarlamayın’ dedi. Fakat hem demokrasiye hem hukuka halel getirmek isteyenler, kelimenin tam anlamıyla devlete kafa tutmaktadırlar, demokrasimizi istismar etmektedirler, milletin helal oylarına leke sürmektedirler.”

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı