Sosyal mesafe için devasa oyuncak ayılar kullanıyorlar!

Restoranlar, kafeler, barlar ve diğer eğlence mekanları yeniden açılırken ilgi çekici uygulamalarla müşterilerinin dikkatini çekmeye çalışırken; aynı zamanda onlara güvenli bir ortam sunmaya çalışıyor.
Takip et
Sosyal mesafe için devasa oyuncak ayılar kullanıyorlar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Aylardır kapalı olan mekanlar yeniden açılıyor. Bazı mekanlar masaların arasında önerilen 1.5 metrelik mesafeler bırakırken, bazı mekanlar müşterileri için daha ilgi çekici yöntemler deniyor. Paris’teki bu kafe de, sosyal mesafe uygulaması için devasa boyutlardaki oyuncak ayı kullanıyor.

Sosyal medya kullanıcılarına göre, burası herkesi güvende tutmak için devasa peluş oyuncaklardan faydalanan tek kafe değil ve anlaşılan bu tür uygulamalar trend haline geliyor.

Almanya’da bir kafe, bir fincan kahve veya öğle yemeğinin tadını çıkarmak isterken sosyal mesafe kurallarına uymaları için müşterilerine deniz makarnası olarak bilinen uzun köpük çubuklarla yapılmış şapkalar giydiriyor.

Sosyal mesafe için devasa oyuncak ayılar kullanıyorlar!

Bu uygulama hakkında birçok insan yorum yaptı. Bir kullanıcı “Güvenlik mesafesi konusunu hala içselleştirememiş olanlar için yeterli bir çözüm. Mizah duygusunu kaybetmemiş olanlar için çok eğlenceli” dedi. Bazı insanlar ise yaptıkları yorumlarda, şapkaların yeniden kullanımında gerekli hijyenin sağlanmasına yönelik endişelerini dile getirdi.

Çin’de çocuklar okullara geri dönerken, aralarındaki mesafeyi korumalarına yardımcı olacak ev yapımı şapkalar kullanıyor.

Sosyal mesafe için devasa oyuncak ayılar kullanıyorlar!

Çin’in doğusundaki Zheijand Eyaleti’nin başkenti Hangzhou’daki öğrencilere ilk kez 26 Nisan’da sınıfa dönmeleri için izin verilmişti. Sınıfların içinden çekilmiş fotoğraf ve videolar ise her öğrencinin yüz maskesiyle birlikte, aralarına mesafe koymalarını kolaylaştıracak ev yapımı şapkalar taktığını gösterdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.