adplus-dvertising

Sosyal medya dolandırıcılığından yargılanan sanığa 4 yıl hapis

Kayseri’de sosyal medya üstünden ürün satma bahanesiyle vatandaşları dolandıran sanığa 4 sene hapis ve 8 bin TL adli para cezası verildi.
Takip et
Sosyal medya dolandırıcılığından yargılanan sanığa 4 yıl hapis
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık R.G. ve müşteki T.S., Sesli ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Cumhuriyet savcısı, sanığın ‘bilişim sistemlerinin, banka yahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık’ suçundan cezalandırılmasını talep etti. Tutuksuz sanık R.G., internet üstünden al-sat yaparak komisyon aldığını ifade ederek, müştekiye 4 liraya ürün sattığını belirtti. R.G., başka bir suçtan cezaevine girdiğini ve ürünü bu yüzden gönderemediğini iddia ederek, “Ceza verilmesi halinde ertelenmesini istemiyorum. Cezamı çekip, bu pislikten kurtulmak istiyorum, müşteki hakkını helal etsin” şeklinde konuştu. Müşteki T.S. ise çeşitli bahanelerle kendisini devamlı oyalayan sanığa hakkını helal etmediğini belirtti.

Sosyal medya dolandırıcılığından yargılanan sanığa 4 yıl hapis

Mahkeme heyeti, sanık R.G.’ye ‘bilişim sistemlerinin, banka yahut kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık’ suçundan 4 sene hapis cezası ve 8 bin TL adli para cezası verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.