adplus-dvertising

Sony’nin 16K Sinema Ekranı Hayran Bıraktı

Dünya devi Sony'den devrim niteliğinde bir teknoloji. Sony Crystal LED adındaki sinema ekranı tam 16K çözünürlüğe sahip. Birden fazla küçük panelden oluşan ekranın maliyeti ise dudak uçuklatıyor
Takip et
Sony’nin 16K Sinema Ekranı Hayran Bıraktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünya devi Sony’den devrim niteliğinde bir teknoloji. Sony Crystal LED adındaki sinema ekranı tam 16K çözünürlüğe sahip. Birden fazla küçük panelden oluşan ekranın maliyeti ise dudak uçuklatıyor. Sony Crystal LED’in maliyeti milyon doları buluyor. Sinema sektöründe çılgın teknolojiler geliştirilmeye devam ediyor. Tasarım ön plana çıkıyor. Samsung’un Cinema LED ekranına benzer bir şekilde Sony’de Crystal LED’i satışa çıkardı.

SONY’NİN 16K SİNEMA EKRANI SINIRLI SAYIDA

Dünya devi Sony’den devrim niteliğinde bir teknoloji. Sony Crystal LED adındaki sinema ekranı tam 16K çözünürlüğe sahip. Sony Crystal LED, sadece sinema salonlarında değil, son kullanıcıya da ulaşacak. Özel olarak eğitilen ve sertifika sahibi mağazalarda satışı yapılacak. Ancak fiyatı çok pahalı olduğundan sınırlı sayıda olacak. Sony Crystal LED’in, micro-LED panelleri 40cmx45cm ölçülerine sahip ve 360×360 piksel çözünürlük sunuyor. Her piksel için 3 küçük LED ayrılmış. 1000 nit parlaklık değeri, 10-bit gri ton, sRGB yelpazesinin yüzde 140’ı ve 3D desteği ile paneller OLED panellerden daha avantajlı.

Sony bu panellerde farklı konfigürasyonlar sunacak. Örneğin 18 modül ile Full HD panel, 72 modül ile 4K panel, 288 modül ile 8K panel ve 576 modül ile 16K panel elde edilebiliyor. Tüketiciler kendi ölçülerine göre konfigürasyon yapabilecekler. Paneller oldukça pahalı ve her modül 10.000$. 4K panel 720.000$ gibi bir maliyete sahip. 16K isterseniz 6 milyon $ maliyet çıkıyor.

(Donanım Haber)

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.