Sony ekonomik krizin eşiğinde!

Net faaliyet kârı yüzde 57 düşen Sony belirsizlik nedeniyle cari yıla yönelik görünüm açıklamadı.

Japonya’nın elektronik ve eğlence şirketi Sony Corp dördüncü çeyrek faaliyet kârının %57 düştüğünü açıkladı ve koronavirüs salgınıyla ilgili

belirsizlik sebebiyle cari seneye yönelik görünüm açıklamadı.

Sony koronavirüsün akıllı telefon görüntü sensörleri, kameralar ve TV’ler için talebi negatif etkilemesiyle, Ocak-Mart çeyreğinde 35.45 milyar yen (331 milyon dolar) faaliyet kârı açıkladı. Sony’nin faaliyet karı bir önceli senenin aynı döneminde 82.73 milyar yen olmuştu.

Refinitiv anketine katılan dokuz analistin tahmininin ortalamasına göre Sony’nin 73.77 milyar yen kâr açıklaması bekleniyordu.

Koronavirüs tecrit uygulamalarının ekonomik etkisine yönelik belirsizlik devam ediyor ve bu da senenin ilerleyen dönemlerinde tüketici aletlerinin satışını tahmin etmeyi zorlaştırıyor.

Mart ayında sona eren seneye ait faaliyet kârı, art arda iki senelik rekor seviyelerin sonrasında bir önceki seneye göre %5.5 düşüşle 845.46 milyar yen oldu.

Sony salgının etkisinin, senelik kârı 68.2 milyar yen düşürdüğünü, bunun 35.1 milyarının tüketici elektroniği biriminde olduğunu açıkladı. Dünya genelindeki hükümetlerin virüsü sınırlamak

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı