adplus-dvertising

Songül Karlı’nın eski eşi Metin Yüncü’ye açtığı dolandırıcılık davası başlıyor!

Sanatçı Songül Karlı’nın, kendisini milyonlarca lira dolandırdıklarına ilişkin eski eşi Metin Yüncü ve bununla bağlantılı iki kişi hakkında geçen sene yaptığı suç duyurusu üstüne yürütülen soruşturma tamamlandı. (Posta)
Takip et
Songül Karlı’nın eski eşi Metin Yüncü’ye açtığı dolandırıcılık davası başlıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında hazırlanan iddianamede, Karlı “müşteki” olarak yer alırken, 16 Aralık 2020’de Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan ve adli makamlarca serbest bırakılan Metin Yüncü, Barbaros A. ve Sezai T. “şüpheli” olarak yer aldı.

Songül Karlı’nın eski eşi Metin Yüncü’ye açtığı dolandırıcılık davası başlıyor!

Başsavcılık tarafından onaylanan iddianameye göre, sanıkların her birinin “özellikli dolandırıcılık” suçundan 3’er seneden 10’ar seneye kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor. İddianameyi kabul eden İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşmanın 2022 senesinin Ocak ayında yapılmasına karar verirken, tutuksuz sanıklar ile müşteki Karlı’ya tebligat gönderdi.

Songül Karlı’nın eski eşi Metin Yüncü’ye açtığı dolandırıcılık davası başlıyor!

Karlı’nın soruşturma aşamasında savcılığa verdiği ifade, iddianamede ayrıntılı olarak yer aldı. Buna göre Songül Karlı, Metin Yüncü ile Etiler’de 2010’da arkadaş ortamında tanıştığını belirerek, şu şekilde devam etti:

“Metin kendisini, zengin iş adamı ve MİT üyesi olarak tanıttı. Devlet büyükleriyle ilişkileri olduğunu söylüyordu. Gözümde saygınlık kazandı. Bir süre sonra milli emlak isimli bir işe girişeceğini belirtti.

Songül Karlı’nın eski eşi Metin Yüncü’ye açtığı dolandırıcılık davası başlıyor!

Sultanbeyli’deki 27 bin metrekarelik arazimi bu iş için ipotek etmek istedi. Yalnızca beş günlük ipotek olacağını belirtti. Bu arazimin değeri 27 milyon liradır. Başta bunu kabul etmedim. Ortak tanıdığımız Barbaros A. milli emlak isimli ofiste çalışan biriyle beni konuşturdu. Metin’in söylediği bilgileri teyit etti. Ardından Metin’e noterde vekaletname verdim. Ne vekaletname verdiğimi bile okumadım. Sonra Metin ile evlendik. Bir süre sonra beni arayan biri Sultanbeyli’deki arazimi satın aldığını belirtti. Metin ile bağlantılı olan Sezai T. arazimi satmış. Metin arazinin eksper değerini öğrenmek için birine satış yapılmış gibi gösterildiğini belirtti.”

Metin Yüncü tarafından uzun süre oyalandığını dile getiren Karlı, Yüncü’nün bir müddet sonra “Sezai araziyi satmış, Bulgaristan’a kaçmış. Konya’daki MİT’çi Recep abiyle konuyu çözeceğiz.” dediğini aktardı.

Karlı, emniyete şikayette bulunmak istediğini fakat Yüncü’nün “MİT’ten büyük devlet mi var?” diye kendisine engel olduğunu söyleyerek, devlet büyüklerine hediye alacağını belirterek kendisinden parça parça 50 bin lira alan Yüncü’ye, evlilikleri süresince kasadan 1,5 milyon lira verdiğini anlattı.

‘ESKİ KARISINA EV ALMIŞ’ Songül Karlı’nın eski eşi Metin Yüncü’ye açtığı dolandırıcılık davası başlıyor!

Yüncü’nün, sattığı cipin parasını da kendisine ödemediğini dile getiren Karlı, “Kendisine lüks bir spor otomobil satın almış. Üzerine de benim arabamın parasını almış. Spor otomobilin borcunun bir kısmını senet yaptırmış. Galericiler senetleri getirip beni kefil yaptılar. Senedin vadesi gelince benden ödeme istediler. 12 bin avroluk iki senet ödedim. 3-4 ay sonra Metin, spor aracı galericiye geri verdiğini belirtti. Fakat senetler ortada yoktu. O dönem bir televizyonda program yapıyordum. Kanala haciz kağıdı geldi. Sosyal medyadan takip ettiğim butik sayfalarına da haciz kağıdı yolladılar. Çalıştığım her yerde haciz kağıdı yolladılar. 35 bin dolar, 25 bin avro ve hatırlamadığım meblağda ödeme yaptım. Evime haciz geldi, tüm eşyalarım haczedildi.” ifadelerini kullandı.

Songül Karlı, iddianamedeki ifadesinin devamında Metin Yüncü’nün 2017’de 2 ay boyunca ortadan kaybolunca boşanma davası açıp ayrıldıklarını söyleyerek, şu bilgileri paylaştı:

“Boşandıktan bir ay sonra sosyal medyadan yazan bir kişi Yüncü’nün beni dolandırdığını belirtti. Daha sonra bu kişiyle telefonla görüştük. Yüncü’nün esasında hiç parasının olmadığını, ailesinin bilgisi dahilinde eşiyle anlaşmalı olarak boşanıp benimle evlendiğini, eşine de bir yıl sonra kendisine geri döneceği sözünü verdiğini, Metin’in lüks içinde eşi ve ailesiyle yaşadığını, tatillere gittiklerini öğrendim. Bunun üstüne dolandırıldığımı anladım. Hatta benden aldığı paralarla Metin, eski karısına ev almış. Boşandıktan sonra tekrar evlenmemiz için baskı yaptı, tehdit etti. Metin’in, ikizi Çetin’in kimliğini kullanarak eski eşlerini de dolandırdığını öğrendim. Tamamından şikayetçiyim.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.