adplus-dvertising

Soner Yalçın’ın Greta Thunberg Yazısı

Sözcü gazetesi yazarlarından olan Soner Yalçın, iklim aktivisti Greta Thunberg ile ilgili bir yazı kaleme aldı.
Takip et
Soner Yalçın’ın Greta Thunberg Yazısı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Greta Thunberg başlıklı yazısına Mevlana’nın bir sözü ile başlayan Yalçın, “Cahille sohbet etmek zordur bilene, çünkü cahil ne gelirse söyler diline.” ifadesine yer verdi.

Yalçın daha sonra, BM’nin iklim zirvesinde yaptığı konuşma sonrası dünya gündemine gelen Greta Thunberg için yapılan eleştirilere değindi. Sosyal medyada, Trump’a surat ekşittiği için övgüler alan Thunberg’in, aralarında Türkiye’nin de olduğu beş ülkeyi şikayet etmesi sonucu linç edilmesine yer veren gazeteci, sosyal medya üzerinden söylenen ‘Niye Çin’i, ABD’yi, Hindistan’ı, Rusya’yı, Japonya’yı değil de bizi şikayet ediyorsun?’ eleştirilerinin kibar versiyonunu yazısına taşıdı.

Soner Yalçın’ın Greta Thunberg Yazısı

TÜRKİYE NEDEN ŞİKAYET EDİLDİ?

Yazısının devamında şikayet edilen ülkelerin Küresel Karbon Atlası’nda sıralamasını veren Yalçın; 212 ülke arasında Almaya’nın 6’ncı, Brezilya’nın 13’üncü, Türkiye’nin 15’inci, Fransa’nın 18’inci ve Arjanti’nin 29’uncu sırada olduğunu belirtti ve bu ülkelerin neden şikayet edildiğini okurlarına aktardı.

Bu ülkelerin ‘Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne’ imza attıkları için şikayet edildiğini ifade eden Yalçın yazısında çocukların, ‘Hem bunu imzalayıp hem de karbon sorununa sebep olamazsınız’ dedikleri için şikayet ettiklerini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.