adplus-dvertising

Son seçim anketlerinde Mansur Yavaş farkı göze çarpıyor!

Türkiye iyiden iyiye seçim atmosferine girerken, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ise büyük merak konusu. ASAL Araştırma, 2 bin 400 kişiyle gerçekleştirdiği ankette katılımcılara bu soruyu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 22,8’i “Mansur Yavaş aday olmalı” derken İmamoğlu’nu destekleyenlerin sayısı yüzde 21,5’te kaldı. Kılıçdaroğlu yüzde 20,4 destek görürken Akşener yüzde 12 ile bu dörtlü arasında son sırada yer aldı.
Takip et
Son seçim anketlerinde Mansur Yavaş farkı göze çarpıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye 2023 seçimlerine doğru giderken muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak kimi göstereceği merak ediliyor. Ön plana çıkan adlar arasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yer alıyor.

3 İSİM DE GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adaylığı için ‘Talibim ve hazırım’ mesajı verirken, Karadeniz gezisiyle gündem olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da kapıyı açık tutuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise bu konuda sessizliğini korusa da öbür partilerden ‘aday ol’ çağrıları gelmeye devam ediyor.

Son seçim anketlerinde Mansur Yavaş farkı göze çarpıyor!

MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYI KİM OLMALI?

Seçimlere ortalama 1 sene kalırken muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağıyla alakalı de yapılan anket çalışmaları yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak ASAL Araştırma, yapmış olduğu son kamuoyu incelemesinin neticelerini paylaştı. Katılımcılara ” Millet İttifakı‘nın adayı kim olmalı?” sorusu yöneltildi. Çalışma 30 büyükşehirde, 18 yaş üstü 2 bin 400 kişi üstünde yapıldı. 5-8 Mayıs’ta gerçekleşen çalışmada çarpıcı neticeler yer aldı.

EN YÜKSEK OY ORANI MANSUR YAVAŞ’IN

Ankete katılanların yüzde 22,8’i Mansur Yavaş aday olmalı derken İmamoğlu’nu destekleyenlerin sayısı yüzde 21,5’te kaldı. Kılıçdaroğlu yüzde 20,4 destek görürken Akşener yüzde 12 ile bu dörtlü arasında son sırada yer aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.