Son Dakika! Teknoloji devleri ifade verdi

Teknoloji devlerinin yöneticileri, Amerikan Senatosu’na ifade verdi. Twitter’ın yöneticisi, Amerikan Başkanı seçilen Joe Biden’ın oğlu hakkındaki usulsüzlük iddialarının yayılmasını engellemelerinin yanlış olduğunu itiraf etti.

Facebook ve Twitter’ın baş yöneticileri, üç hafta içinde ikinci kez ABD’li senatörler tarafından çapraz sorguya çekildi. Twitter CEO’su “Biden aleyhindeki haberlerin kısıtlanması yanlıştı” dedi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, ABD Senatosu Adalet Komitesi’ne ifade verdi. Amerikan başkanlık seçimleri öncesinde, Joe Biden’ın oğlu hakkındaki bir makalenin paylaşılmasını engellemeleri hakkındaki soruları yanıtladı. Dorsey, “Habere konu olan materyalin hacklenmiş belge olması sebebiyle, bir düzenlememiz gereğince paylaşımların yayılması ilk etapta engellenmiştir. Daha sonraki incelememizde konuyla ilgili attığımız adımın yanlış olduğunu kabul ettik ve 24 saat içinde hatamızı düzelttik” dedi.

New York Post’ta yayınlanan söz konusu makale, oğul Biden’ın Ukraynalı bir şirketle çalıştığı ve babasının başkan yardımcısı olduğu dönemde gücünü ve çevresini kullandığı yönünde iddialara yer verilmişti.

Facebook CEO’su Zuckerberg ise konuya doğrudan atıfta bulunmaktan kaçındı. Söz hakkını demokratların Facebook’a yönelttiği eleştirilere yanıt vermek için kullandı. “Şiddet veya sivil kargaşayı örgütlemek için ağımızı kullanmalarını engellemek için, milislere ve komplo ağlarına karşı uygulamamızı güçlendirdik” şeklinde konuştu.

ABD’de teknoloji firmalarının yeni düzenlemelerle karşı karşıya kalma ihtimali gündemde.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı