Son Dakika: Polis havadan ve karadan operasyon düzenledi… İhbar asılsız çıktı!

Kanada’nın Montreal kentinde bir bilgisayar oyunu firması çalışanlarının rehin alındığı ihbarı yapıldı. Polis, kalabalık bir ekiple firmaya operasyon düzenledi. Sonunda ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı.

Tüm çalışanlar çatıda toplandı. Polis bölgeyi çembere aldı. Havadan ve karadan operasyon başlatıldı. Belediye Başkanı bölgeden uzak durun çağrısı yaptı. Tüm bunları başlatan acil yardım numarası olan 911’e gelen bir ihbardı. Sonunda asılsız olduğu ortaya çıktı.

Olay Kanada’nın Montreal kentinde meydana geldi. Fransız bilgisayar oyunu firması UBİSOFT’un genel merkezi çalışanlarının silahlı kişilerce rehin alındığı ihbarı yapıldı. Bunun üzerine çok sayıda polis bölgeye sevk edildi. Kanada televizyonları iddiayı sıcak gelişme olarak verdi. Sosyal medyada gündem bu oldu.

Havadan çekilen görüntülerde çok sayıda firma çalışanının binanın çatısında endişeyle beklediği görülüyordu. Sonrasında kendilerini buraya kilitledikleri öğrenildi. Kanada polisi binaya çıkan tüm sokakları kapattı. Montreal Belediye Başkanı, sosyal medyadan “Binanın yakınına yaklaşmayın” dedi. Ağır silahlı polisler ihbar edilen şüphelileri arıyordu.

Ancak ortada bir şüpheli yoktu. Yapılan ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı. Operasyonu sonlandıran polis, çatıya çıkan çalışanları tahliye etti.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı