Son dakika… Peş peşe FETÖ operasyonları: Çok sayıda gözaltı var

İstanbul merkezli 15 ilde düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik operasyonda 32 zanlı yakalandı. FETÖ’nün Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik komutanlıkları yapılanmasına yönelik İzmir merkezli operasyonda 89 şüpheli gözaltına alındı.
Takip et
Son dakika… Peş peşe FETÖ operasyonları: Çok sayıda gözaltı var
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesiekiplerince yürütülen çalışmalar sonucu ankesörlü ve sabit hatlardan örgütün mahrem imamlarıyla irtibat kurdukları,Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksekokuluna öğrenci alımı için yapılanmülakat sınavlarında aday numaraları kodlanarak örgüt tarafından TSK’ya yerleştirildikleri belirlenen,örgütsel faaliyetler yürüttüklerine dair tanık beyanları bulunan,aralarında kapatılan askeri okulların öğrencileri, meslekten ihraç edilmiş ve aktif görevdekisubay ve astsubaylar ile emekli albayların da bulunduğu 57 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Ekiplerce 15 ilde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda32 zanlıgözaltına alındı.

Operasyon sürüyor.

İZMİR MERKEZLİ OPERASYON: 89 GÖZALTI

FETÖ'nün Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik komutanlıkları yapılanmasına yönelik İzmir merkezli operasyonda ise 89 şüpheli gözaltına alındı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.