Son Dakika Haberi: Yunan vekil: “Yunanistan Lahey’e giderse Meis Adası’nı kaybeder”

Yunan Milletvekili Dimitris Kammenos, katıldığı bir TV programında, Meis Adası’na ilişikin önemli bir çıkışta bulundu. Kammenos, “Yunanistan Lahey’e giderse Meis’i kaybeder” dedi.

“Yunan halkına Lahey’e gidersek Meis Adası’nın münhasır ekonomik bölgesini kaybedeceğimizi söylemeliyiz” Dikkat çeken bu sözler Yunanistan Milletvekili Dimitris Kammenos’a ait.

Yunan vekil, Skai Televizyonu’nda katıldığı bir programda konuştu. Halkın Lahey’e gitme fikrini tam olarak anlamadığını söyleyen Kammenos, “Elimizde olan çoğu şeyi kaybederiz” dedi.

“İnsanlar’ın yüzde 60’ı Lahey’e gitmemiz gerektiğini söylediğinde bunun ne anlama geldiğini bilmiyor. Elimizde olan çoğu şeyi kaybederiz”

Yunan Vekil Dimitris Kammenos, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Doğu Akdeniz konusunda kimseye aldırış etmediğini belirtti. Yavuz gemisi için “Bölgeyi asla terk etmeyecek” diye konuştu: “Çünkü Erdoğan kimseyi umursamıyor ve bizi bir daha asla umursamayacak. O gemi o bölgeyi asla terk etmeyecek”

Kammenos, ABD ile Yunanistan arasındaki savunma anlaşmasının gereğince Yunanistan’ın da, İsrail kadar korunması gerektiğini vurguladı. ABD’nin Yavuz gemisinin faaliyetlerini barışçıl yollarla durdurması gerektiğini savundu.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı