Son Dakika: Erdoğan’ın yaptığı açıklamalarla Macron’a yanıt

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un Doğu Akdeniz üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye’yi hedef alan sözlerine tepkiler dinmedi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, görüntü ve fotoğraflarla Macron’a yanıt verdiler. Siyasi partilerden de Macron’a tepki vardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daha önce yaptığı açıklamalar üzerinden Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a tepki gösterdiler. İlk olarak İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Erdoğan’ın daha önce yaptığı açıklamaları hatırlattı. “O günden bugüne sayın Cumhurbaşkanımız milletinden aldığı güçle birçok hain tuzağı tuzak kuranların başına geçirdi” dedi. Ardından Erdoğan’ın Fransa’nın yaptığı soykırımlara ilişkin Macron’a söylediği sözlere ilişkin açıklamasını paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da bir görselle yanıt verdi Macron’a. Cumhurbaşkanı’nın Macron’la birlikte olan fotoğrafını paylaştı. “Sözü uzatıp kendimizi yormayalım” dedi.

Son Dakika: Erdoğan’ın yaptığı açıklamalarla Macron’a yanıt

Siyasi partilerden de tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Macron’un bu açıklamalarını biz CHP olarak kabul etmiyor ve kınıyoruz. Macron haddini bilmelidir. Yunanistan ile yaşanan sorunu iki ülke çözebilecek güçtedir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, “Türk halkının seçimlerde birinci turda üstün bir çoğunlukla seçtiği Cumhurbaşkanı’na hakaretamiz şeyler söylemenin Türk halkına dolaylı olarak hakaret olduğunun farkında bile değil” ifadesini kullandı. Macron’un sözlerini “ucuz siyaset” olarak nitelendiren Aydın, “Cumhurbaşkanımıza yönelik bu hamleler aslında Türk halkına hamlelerdir” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray da, “Macron’un haddini aşan, kaba saba, taktiksel sözlerini biz ciddiye almıyoruz. Belli ki Sayın Erdoğan’ı ‘devlet benim’ diyen 14. Louis ile karıştırmış” dedi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal da, “Biz Macron ve onun gibileri 100 yıl öncesinden tanırız. Anadolu topraklarının güney bölgelerini fiilen işgal etmiş ve buralardan yaka-paça kovulmuş olan Fransız devletinin başındaki zat, kuyruk acısının ıstırabıyla bu çıkışları yapıyor” dedi.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı