adplus-dvertising

Son dakika altın fiyatları! 20 Ocak 2022 gram altın ne kadar?

Altın fiyatları ABD ve Rusya arasındaki gerilimden yararlanmaya çalışıyor. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırma olasılığının artması ve ABD cephesinden sert açıklamaların gelmesi altın fiyatlarını arttırıyor.
Takip et
Son dakika altın fiyatları! 20 Ocak 2022 gram altın ne kadar?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Küresel piyasalarda altın fiyatları 1840 doların üstüne çıktı. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırma olasılığının yükselmesiyle beraber ABD tepkisini ortaya koymaya başladı. ABD’li bir yetkili Rusya’nın herhangi bir saldırısı halinde çok ağır ekonomik zararlar verebileceğine yönelik açıklamalarda bulundu.
Öte Yandan ABD’li dev banka Morgan Stanley Rus hisse senetleri için Ukrayna gerilimi sebebiyle tavsiye düşürme kararı aldı.

Son dakika altın fiyatları! 20 Ocak 2022 gram altın ne kadar?

Rusya ile olan jeopolitik problemin yanında ABD Merkez Bankası Fed faiz artırımı için gün sayıyor. ABD’de enflasyonun yüzde 7’yi aştı. Enflasyonu frenlemek için faiz artırımı taktiğine gidecek olan Fed altın fiyatları üstünde baskı oluşturabilir.

Öte Yandan koronavirüsün Omicron varyantının dünyada çok hızlı yayılması, ABD’de vakaların 1 milyonun üstünde olması, Avrupa’da da vaziyetin kötüye gitmesi altın fiyatlarını destekleyen bir öbür unsur oldu.

ONS ALTIN 2 AYIN ZİRVESİNDE

Ons altın fiyatları bütün bu nedenlerden ötürü güçlenmeye başladı. 1844 dolar seviyesine kadar çıkan ons altın güne 1842 dolardan başladı. Böylece iki ayın zirvesini de görmüş oldu. Gün içinde en düşük 1838 dolar, en yüksek de 1844 dolar seviyesini gördü. Saat 07:34 itibarıyla 1840 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GRAM ALTIN 800 LİRA SINIRINDA

Gram altın fiyatları dolardaki düşüşün etkisiyle 800 liranın altına geriledi. Ons altının 2 ayın zirvesine çıkmasıyla beraber kuvvetli kalma çabasını sürdürmeye çalışan gram altın güne 795.8 liradan başladı. Gün içinde en düşük 791.4 lira, en yüksek de 797.1 lira seviyesi görüldü. Saat 07:34 itibarıyla 795.2 liradan alıcı buluyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.