Son 4 Yılda Rastgele Açılan Ateş Sonucunda 104 Kişi Öldü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son 4 yılda rastgele açılan ateş sonucunda 104 kişinin öldüğünü bin 810 kişinin de yaralandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, rastgele açılan ateş neticesi son 4 senede 104 kişinin yaşamını yitirdiğini ölüm olaylarının 69’unun polis bölgesinde, 35’inin ise jandarma bölgesinde olduğunu bildirdi. Soylu, bin 810 kişinin de aynı sebepten ötürü yaralandığını, 3 bin 449 kişi ile ilgili işlem başlatıldığını bildirdi.

Bireysel silahlanmanın toplumda ağır neticelere neden olduğunu bildiren CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yapılan bütçe görüşmeleri esnasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya rastgele açılan ateş neticesi meydana gelen olayların bilançosunu sordu. CHP’li Gürer’in sorularını yazılı olarak cevaplayan İçişleri Bakanı Soylu, rastgele açılan ateş neticesi son dört senede 3 bin 873 olayın meydana geldiğini bildirdi. Soylu, bu olayların 3 bin 76’sının polis bölgesinde, 797’sinin ise jandarma bölgesinde meydana geldiğini belirtti.

Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre Soylu’nun cevabını değerlendiren CHP’li Gürer, “Hayata mal olan olayların yaşanmaması için lüzumlu önlemlerin tavizsiz alınması gerekmektedir. 24 Ekim 2018 tarihinde hazırlanan genelgeyle vali ve emniyet amirleri bu konuda uyarılmış ve önlemlerin artırılması belirtilmişti. Genelgeye karşın bu konuda neden yeterli tedbiri alınmıyor?” ifadelerini kullandı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı